Afrikāņu imigranti, kas sapņo par nokļūšanu Eiropā, Lībijā tiek pārdoti verdzībā, arī seksa verdzībā, pat vien par 200 dolāriem, otrdien pavēstīja starptautiskie novērotāji, atsaucoties uz upuru liecībām.

Afrikāņi, kas samaksājuši cilvēku kontrabandistiem cerībā nonākt Eiropā, tā vietā nokļuvuši gūstā, bet viņu ģimenēm tiek pieprasīta izpirkuma maksa.

Noziedznieku bandām cenšoties tikt pie peļņas, “vergu tirgus apstākļi” un apcietinājums kļūst par arvien ierastākām parādībām, norādīja Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM).

“Kontrabandistu tīkliem Lībijā nostiprinoties, cilvēktirdzniecība kontrabandistu vidū kļuvusi par tendenci,” žurnālistiem Ženēvā sacīja IOM Lībijas misijas vadītājs Otmans Belbeisi.

“Migranti tiek pārdoti tirgos kā preces” par 200 līdz 500 dolāriem, viņš piebilda.

Kaut arī dažiem migrantiem izdodas aizbēgt, citi gūstā pavada vairākus mēnešus, līdz tiek atbrīvoti vai pārdoti tālāk.

ANO aģentūra neminēja datus par to, cik daudzi imigranti Lībijā tiek turēti verdzībā.

“Lībieši pērk un pārdod Aizsahāras migrantus,” teikts IOM paziņojumā, atsaucoties uz Nigēras darbiniekiem, kas uzklausījuši viena šāda imigranta liecības.

Migrantu skaits, kas šogad ieradušies Itālijā no Lībijas, ir par 57-81% lielāks nekā 2015.gada un 2016.gada pirmajos divos mēnešos.

Kopš 2013.gada beigās migrācijas krīze sāka kļūt nekontrolējama, Itālijā no Lībijas ir nokļuvuši vairāk nekā pusmiljons imigrantu.

Lībijas ārlietu ministrs Mohamads Tahers Siala šomēnes aicināja Eiropas Savienību pārdomāt savu Vidusjūras operāciju “Sophia”, kas izvērsta pret cilvēku kontrabandistiem, jo tā faktiski iedrošina migrantus mēģināt veikt bīstamo braucienu pāri jūrai uz Eiropu.

Taču par operāciju “Sophia” daļēji atbildīgās ES robežaģentūras “Frontex” direktors Fabriss Legeri kā atbildīgos par cilvēku kontrabandistu iedrošināšanu nosaucis labdarības organizācijas, kuras nodarbojas ar imigrantu glābšanu pie Lībijas krastiem.

 


Foto: International Organisation for Migration

Saistītās tēmas: AfrikāņiImigrantiIOMverdzība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube