Noslēdzoties „Purvīša balvas 2017” izstādei, kas no 18. februāra līdz 9. aprīlim bija apskatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, fiksēts, ka kopumā to apmeklējis rekordliels apmeklētāju skaits – 21 074 cilvēki. Noskaidrojies, ka, būdami žūrijas vietā, mākslas mīļotāji pirmo vietu astoņu balvas finālistu konkurencē piešķirtu Ivaram Drullem par personālizstādi „Mana dzimtene”. Šādu viedokli paudis 461 apmeklētājs – 30% no tiem „Purvīša balvas” izstādes apmeklētājiem, kuri aizpildījuši balsojuma anketas.

Kopumā teju 1530 iedzīvotāju izteikuši savu viedokli par to, kuram no astoņiem Purvīša balvas kandidātiem viņu skatījumā pienāktos Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) sadarbībā ar muzeja patronu SIA „Alfor” organizētā Latvijā lielākā balva vizuālās mākslas jomā.

2.vietā iedzīvotāju balsojumā ierindojies mākslinieks Voldemārs Johansons par videoinstalāciju „Slāpes” (18%), bet 3.vietā – Atis Jākobsons ar personālizstādi „Dark Matter” (16%).

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi un aktivitāti balsojuma laikā, izlozē noteikti arī divi laimīgie balsojuma dalībnieki, kuri ieguvuši LNMM abonementu. Turpmāk veselu gadu bez maksas muzeja organizētās izstādes varēs apmeklēt Asnāte Jakubāne un Krišjānis Daugulis, kuri par savu favorītu nobalsoja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Jāatgādina, ka piektā Purvīša balva tika pasniegta šī gada 17. februārī un to ieguva mākslinieku grupa – Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par izstādi „Dziesma” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles „Arsenāls” Radošajā darbnīcā (19.06.–26.07.2015.).

PURVĪŠA BALVA

Purvīša balva dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”, ceturtā Purvīša

balvu 2015. gadā tika pasniegta Miķelim Fišeram par personālizstādi “Netaisnība”, bet piekto Purvīša balvu 2017. gada februārī saņēma Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par darbu “Dziesma”.

Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA „Alfor”. Purvīša balvas īstenošanā līdzdarbojas kultūras projektu aģentūra INDIE un aģentūra „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”.


Foto: publicitātes 

Info: P.R.A.E

Saistītās tēmas: apmeklētājiIvars DrullePurvīša Balva

youtube icon
Abonēt youtube