Sīrijas prezidenta Bašara al Asada komentāri, ka pagājušajā nedēļā notikušais ķīmisko ieroču uzbrukums ir safabricēts, lai attaisnotu ASV gaisa triecienus, ir “100% meli”, piektdien paziņoja Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero.

“Tie ir 100% meli un propaganda,” Ero sacīja vizītes Ķīnā laikā pēc tam, kad trešdien intervijā ziņu aģentūrai AFP Asads paziņoja, ka ķīmisko ieroču uzbrukums Sīrijas nemiernieku kontrolētajai Idlibas provinces pilsētai ir “safabricējums”, lai attaisnotu ASV militāro triecienu.

“Tā ir 100% cietsirdība un cinisms,” uzsvēra Francijas ārlietu ministrs, izmantojot Asada lietotu izteikumu, ka ķīmiskais uzbrukums “par 100%, ir safabricējums”.

“Realitāte ir tāda, ka vairāk nekā 300 tūkstoši cilvēku ir miruši, 11 miljoni cilvēku ir bijuši spiesti pamest savas mājas vai kļūt par bēgļiem, desmitiem tūkstošu ir ievietoti Sīrijas cietumos un valsts ir iznīcināta,” Ero kopīgā preses konferencē ar Ķīnas ārlietu ministru Vanu Ji sacīja par sešus gadus ilgušo bruņoto konfliktu.

“Tā ir realitāte, tā nav fantāzija,” viņš piebilda, uzsverot, ka konflikts ir jāizbeidz “ar reālu pamieru, kas ierobežotu Sīrijas gaisa spēkus un armiju, un kuru ievērotu starptautiskā sabiedrība”.

Ero uzteica Ķīnas nozīmi Sīrijas krīzē, norādot, ka valsts atturējās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes balsojumā par rezolūciju, ar kuru tika nosodīts Sīrijas ķīmisko ieroču uzbrukums.

Vans atzina, ka piekrīt Francijas kolēģim, norādot, ka “pēc iespējas drīzāk” ir jāveic “neatkarīga, godīga un profesionāla izmeklēšana” par ķīmisko ieroču izmantojumu.

Jau iepriekš Ķīna kopā ar Krieviju ir izmantojusi savas veto tiesības, lai bloķētu ANO rezolūcijas par Sīrijas konfliktu.

Jau vēstīts, 4.aprīlī ķīmiskās gāzes nemiernieku kontrolētajā Hān Šeihūnā, Sīrijas Idlibas provincē, laupīja dzīvību vismaz 87 mierīgajiem iedzīvotājiem, tostarp bērniem.

Nemiernieki, ASV un Turcija apgalvo, ka tas bijis Sīrijas valdības kara aviācijas uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem, tomēr Damaska un Maskava šīs apsūdzības noraida.

Sīrijas prezidents apšaubīja, vai uzbrukums patiešām ir noticis, apgalvojot, ka “viltoti videoieraksti” un “propaganda” tiek izmantota pret viņa valdību. Viņš arī apsūdzēja ASV par sadarbību ar teroristiem un “visa šī stāsta safabricēšanu, lai būtu iegansts” spārnoto raķešu palaišanai pret Sīrijas gaisa spēku bāzi.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube