Lai arī pavasaris šogad ierodas negribīgi un visā Latvijā valda itin vēss laiks, kas ne īpaši patīk mūsu abiniekiem un rāpuļiem, tomēr siltākās un saules apspīdētās vietās, pa laikam var manīt kūņojamies kādu vardi vai krupi, kādu čūsku vai ķirzaku. Tā kā šie daudziem ne tik tīkamie dzīvnieki mīt mums līdzās, tādēļ ir vērts par tiem uzzināt daudz ko vairāk. Šī iemesla dēļ jau piekto gadu Rīgas Zoodārzs rīko Latvijas abinieku un rāpuļu dienas, iepazīstinot apmeklētājus ar mūsu kaimiņiem. Šogad 29. un 30. aprīlī Latvijas abinieku un rāpuļu zālē no plkst. 12.00-15.00 darbosies izzinoši pētnieciskā darbnīca: “Iepazīsti Latvijas krupjus”.

Risinot dažādus uzdevumus un spēlējot spēli, ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt, kas ir krupis, ko ēd šis abinieks, cik Latvijā ir dažādi krupji, kur tie dzīvo, kas tiem atšķirīgs un kāda ir to radu saime. Tā liekot gabaliņu pa gabaliņam zināšanu puzlē, iegūsim izpratni par šiem dzīvniekiem. Un tad varbūt krupis no netīkama mošķa kļūs par iemīļotu kaimiņu, jo, tikai iepazīstot un izprotot, mēs varēsim lieliski sadzīvot ar šīm neparastajām un noslēpumainajām dzīvajām radībām.

Ar pasākumu “Iepazīsti Latvijas krupjus” Rīgas Zooloģiskais dārzs Eiropas dabas kampaņas “Ļauj DZĪVOT!” (www.etitgrow.eu) ietvaros turpina skaidrot un iepazīstināt sabiedrību ar Latvijas faunas daudzveidību un pievērst uzmanību tās aizsardzībai.

Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcija atkal atvērta

No ziemas miega modušies ir Zooloģiskā dārza Latvijas abinieki un rāpuļi. Pārvietoti uz ekspozīcijas terārijiem, tie steidz izlocīt kājas un īsākus vai garākus mugurkaulus, kā arī iemēģināt balsis raibajam abinieku pavasara koncertam.


Avots un foto: Rīgas zooloģiskais dārzs

Saistītās tēmas: KrupjiLatvijazoodārzs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube