ASV valdība apsver iespēju aizliegt klēpjdatoru un līdzīgu elektronisko ierīču pārvadāšanu rokas bagāžā dažos avioreisos no Eiropas, paplašinot aizliegumu, kas jau attiecas uz lidostām astoņās Tuvo Austrumu valstīs, otrdien ziņoja britu mediji.

ASV varas iestādes “apsver aizlieguma paplašināšanu” uz lidostām Eiropā, iespējams, ieskaitot Lielbritānijas lidostas, ziņoja laikraksts “The Guardian”, citējot britu amatpersonas.

Laikraksts “The Times” citēja vārdā nenosaukta ziņu avota teikto, ka britu valdība “gatavojas tam, ka Vašingtona paplašinātu savus drošības ierobežojumus uz lidojumiem no Eiropas”.

“Britu drošības spēku priekšnieki ir trauksmes gatavībā, ka ASV plāno noteikt klēpjdatoru aizliegumu ienākošajiem reisiem no dažām Eiropas daļām, un tas varētu tikt ieviests dažu nedēļu laikā,” ziņoja laikraksts.

Tas citēja neidentificētas ASV amatpersonas teikto, ka šī aizlieguma paplašināšana “nav tālu” un ka Lielbritānija ir to valstu lokā, kas tiek apsvērtas.

ASV martā paziņoja, ka aizliedz pārvadāt lielas elektroniskās ierīces rokas bagāžā tiešos reisos no 10 lidostām Turcijā, Libānā, Jordānijā, Ēģiptē, Kuveitā, Saūda Arābijā, Katarā un Marokā.

Vašingtona paziņoja par izlūkdienestu aizdomām, ka teroristu grupējumi turpina “vērsties pret komerciālo aviāciju, tostarp nelegāli pārvadājot spridzekļus dažādās patēriņa precēs”.

Šādas ierīces ir jāievieto reģistrētajā bagāžā, izņemot akceptētas medicīniskas ierīces, kuras pēc papildu pārbaudes var ienest lidmašīnas salonā.

Lielbritānija, sekojot ASV piemēram, martā aizliedza klēpjdatoru un citu lielu elektronisko ierīču pārvadāšanu rokas bagāžā dažos ieejošajos reisos no Tuvo Austrumu un Āfrikas valstīm.

 


Foto: unsplash

Saistītās tēmas: KlēpjdatorilidojumiRokas Bagāža

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube