Tuvojoties siltajai sezonai, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) sadarbībā ar “TAADA.AADA” radījis īpašu suvenīru visiem mākslas mīļotājiem – īslaicīgo tetovējumu komplektu “MĀKSLA”. Tetovējumos izmantoti fragmenti no kolekciju meistardarbiem, kas atrodami LNMM muzeju – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja – pastāvīgajās ekspozīcijās. Tetovējumu dizainu izstrādājusi māksliniece Kristiāna Kalniņa.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja īslaicīgo tetovējumu plāksnīti veido sieviešu tēli no latviešu vecmeistaru darbiem – mākslinieku mūzas un modeles. Piemēram, “Princese ar pērtiķi” no apmeklētāju iecienītā Jaņa Rozentāla darba, tautumeita no Jāņa Tīdemaņa gleznas “Meitene tautastērpā”, Kārļa Hūna “Jaunā čigāniete” un citas.

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA īslaicīgo tetovējumu dizainam izmantoti 17. gadsimta Flandrijas mākslinieku krāsņo ziedu un augļu kompozīciju fragmenti. 17. gadsimta Flandrijas un Holandes Zelta laikmeta glezniecība ir muzeja kolekcijas lepnums. Īslaicīgo tetovējumu kompozīcijas raisa asociācijas ar baroka laika greznību, bagātību un izsmalcinātību.

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja tetovējumos attēloti spilgtāko Latvijas grafikas, lietišķās mākslas un dizaina meistardarbu fragmenti. Starp tiem atrodamas Anša Cīruļa etnogrāfisko rakstu interpretācijas un mākslinieka bieži izmantotais Laimas motīvs – latviešu tautumeitas tēls, kā arī Romana Sutas apgleznoto porcelāna šķīvju motīvi un Jūlija Straumes tapešu un paklāju metos attēloto putnu stilizētas formas.

Komplekta cena: 9.50

 


Info: lnmm.lv

Saistītās tēmas: LNMMtaada.aadaTetovējumi

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube