Lielbritānijas “Breksita” ministrs Deivids Deiviss trešdien paziņojis, ka Lielbritānija neļausies tikt iebiedēta sarunās par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), un noliedza mediju ziņoto, ka Apvienotās Karalistes izstāšanās “rēķins” varētu sasniegt 100 miljardus eiro.

“Mēs iesaistāmies šajās sarunās nevis kā lūdzēji, bet kā sarunu dalībnieki,” paziņoja Deiviss.

Viņš noliedza laikraksta “Financial Times” ziņoto, ka Lielbritānijas izstāšanās “rēķins” var sasniegt ne tikai 60 miljardus eiro, bet 100 miljardus.

“Mēs nemaksāsim 100 miljardus,” telekanāla ITV programmā “Good Morning Britain” sacīja Deiviss.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Lielbritānija ievēros savas starptautiskās saistības, kas attiecas uz finansēm.

Deiviss arī noraidīja laikraksta “The Times” ziņoto, ka Eiropas Komisija (EK) neļaus Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai vest sarunas ar citiem ES līderiem.

“Sarunām ir divas puses un otra puse nenoteiks, kas ko dara. Viņa vadīs mūsu sarunas. Es viņu atbalstīšu,” paziņoja Deiviss.

EK “Breksita” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē trešdien nāks klajā ar savām rekomendācijām sarunām.

ES 27 dalībvalstu līderi sestdien Briselē vienbalsīgi pieņēma stingras vadlīnijas divus gadus ilgajām sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no bloka. Šīs vadlīnijas paredz sarunās ievērot pakāpenību, tas ir, sākotnēji vienoties par Lielbritānijas izstāšanās nosacījumiem, tostarp par Apvienotajā Karalistē šobrīd dzīvojošo pārējo ES dalībvalstu pilsoņu tiesībām un par izstāšanās “rēķinu”, un tikai pēc tam pāriet pie sarunām par turpmākajām Lielbritānijas un ES attiecībām.

“Mēs esam pilntiesīga Eiropas Savienības dalībvalsts, līdz izstāsimies (..), un mēs izmantosim mūsu tiesības,” norādīja Deiviss.

Saistītās tēmas: BrexitDeivissLielbritānijaSarunas

youtube icon
Abonēt youtube