Mīļie lasītāji un skatītāji, vēlos Jums pastāstīt par dažādām tējas īpašībām un to, kas slēpjas aiz savulaik tik izslavētajām tējas īpašībām!

Savulaik visdažādāko veidu tēja – zaļā, melnā un citi paveidi, tika uzskatīta par ļoti veselīgu dzērienu. Šodien šie uzskati ir mainījušies tējai par sliktu! Tā vairs netiek uzskatīta par izcili labāko, veselīgo dzērienu, it īpaši ja to salīdzina, piemēram, ar kafiju.

Tējai ir viena laba īpašība – daudzi cilvēki to dzer ar prieku, gūst baudu un šādā gadījumā tēja savu uzdevumu izpilda. Taču kā dzēriens nav uzskatāma par tādu produktu, kas spēj kaut kādā veidā nostiprināt un labvēlīgi iedarboties uz kuņģa – zarnu trakta orgāniem. “Sak, dzeršu tēju, tad varu gan spirtotos lietot, gan smēķēt, toksisko atkritumu manā organismā būs mazāk!”. Nav taisnība.

Kādus secinājumus varam izdarīt? Tēja ir normāla uztura sastāvdaļa un tā nav kaitīga – kam tā garšo, izvēlieties to un lietojiet bez bažām, taču nedomājiet, ka tā ir labāka par kafiju.  Patiesībā tieši kafija ir spēcīgāks kuņģa – zarnu trakta “aizstāvis”.

Tāpat uzskats, ka zaļā tēja ir labāka par, piemēram, melno, arī nav patiess.

Taču ar lielām bažām vajadzētu ieklausīties ieteikumos, ja kāds ņemas stāstīt, ka tējai piemīt kādas ļoti spēcīgas, ārstnieciskas un stiprinošas īpašības. Atkārtošu – tēja ir normāla uztura sastāvdaļa, bet ka tai piemistu kādas no iepriekš nosauktajām īpašībām, tādu datu nav.

 

Saistītās tēmas: danilānsesi veselsNo Danilāna kabinetaProfesorstēja

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube