Latvijas hokeja izlase šodien uzsāka cīņas pasaules čempionātā hokejā. Mūsējie pirmajā spēlē spēkojās ar Dānijas izlasi, demonstrēja labu sniegumu un izcīnīja uzvaru 3:0.

Mūsējo rindās debitēja četri hokejisti, kuri līdz šim pasaules čempionātos nebija spēlējuši. Pirmo reizi PČ ietvaros laukumā izgāja aizsargi Uvis Balinskis un Jānis Jaks, kā arī uzbrucēji Rihards Bukarts un Teodors Bļugers.

Pirmajā trešdaļā Latvijas izlase spēlēja miegaini, ļaujot daudz uzbrukt Dānijai. Neviena no komandām pirmajās 20 minūtēs vārtus neguva, taču mūsējos vairākkārt glāba Elvis Merzļikins.

Otrajā trešdaļā viss mainījās. Latvija salauza spēles gaitu pēc teicama Ginta Meijas vārtu guvuma. Ceturtās maiņas uzbrucējs uzmeta pa vārtiem, pats savāca atlēkušo ripu un to pāradresēja tīklā, panākot 1:0.

Latvija uzreiz kļuva manāmi aktīvāka un, salīdzinot ar pirmo trešdaļu, uzbruka jau daudz vairāk. Pēdējā spēles nogrieznī mūsējie atkal ātri guva vārtus.

Šoreiz otrās maiņas uzbrucēji izveidoja teicamu izspēli. Rihards Bukarts pacīnījās aiz pretinieku vārtiem un piespēlēja Jānim Spruktam. Ilgadējais izlases hokejists bez vilcināšanās piespēlēja tālāk Mikam Indrašim, kurš tikpat ātri raidīja ripu vārtos – 2:0.

Mūsējie atlikušajā laikā dominēja, kas galvenokārt pateicoties daudzajiem dāņu noraidījumiem. Latvija tika pie iespējas spēlēt piecatā pret trijiem un savu iespēju izmantoja. Roberts Bukarts padeva precīzu piespēli Indrašim, kurš nekļūdīgi raidīja ripu vārtos un panāca 3:0.

Atlikušajā laikā mūsējie turpināja rādīt pārliecinošu sniegumu un reuzultāts līdz ar beigu sirēnu palika nemainīgs. Par labāko Latvijas izlases rindās tika atzīts Merzļikins, kā arī “LANXESS” arēnā pirmo reizi čempionātā izskanēja Latvijas valsts himna.