Šovakar Latvijas hokeja izlase aizvadīja savu otro spēli pasaules hokeja čempionātā. Mūsējiem pretī stājās Slovākija, ko smagā cīņā izdevās pārspēt 3:1. Latvijas sastāvā ar vārtu guvumiem izcēlās Zemgus Girgensons, Jānis Sprukts un Andris Džeriņš.

Pirmajā trešdaļā Latvijas izlase ātri ieguva ievērojamu piecu minūšu vairākumu. Tomāšs Matušeks brutāli iegrūda bortā Uvi Balinski. Mūsējais tika cauri vien ar sasitumiem, taču slovāki noraidījās vēlreiz.

Latvijai bija iespēja pilnas divas minūtes spēlēt lielajā vairākumā. Trijatā pret pieciem vārti netika gūti, bet vēl bija laiks, lai spēlētu pret četriem. Spēlējot nevienādos sastāvos, pēdējās sekundēs Jānis Sprukts izpildīja metienu, kas īsti neizdevās, taču ripa amzinati uzlidoja gaisā, pārlidoja pāri vārtsargam un iekrita vārtos – 1:0.

Nedaudz vēlāk mūsējie palika mazākumā, kad vārtus guva Slovākija. Tiesneši gan nolēma vārtus neskaitīt, jo pie vārtiem tika traucēts Elvis Merzļikins.

Otrajā spēles nogrieznī mūsējiem spraigā cīņā izdevās gūt vēl vienus vārtus. Slovāki atkal nonāca mazākumā, bet mūsējo rindās uzbrucēju trio veidoja brāļi Roberts un Rihards Bukarti, kā arī Zemgus Girgensons.

Mūsējie nostājās pretinieku zonā. Bukarts vecākais piespēlēja aiz vārtiem savam brālim Rihardam, kurš izvērtēja situāciju, ieraudzīja pie pretinieku vārtiem Girgensonu, piespēlēja viņam un mūsu vienīgais NHL pārstāvis pāradresēja ripu vārtos – 2:0.

Trešajā trešdaļā mūsējie rupji kļūdījās centra zonā, kad divi pret vienu aizsargu aizslidoja pretinieki. Andrejs Kudrnā izpildīja metienu un trāpīja pa vārtu konstrukciju. Mūsējiem atkal ļoti paveicās.

Slovākijai izdevās vienus vārtus atspēlēt. Šoreiz vairākumu realizēja Mihels Mikliks, rezultāta starpību samazinot līdz minimuma 2:1. Lai arī slovāki spieda, tomēr Latvija nepadevās. Pretinieku hokejists rupji pārkāpa noteikumus pret Spruktu, izslēdzot pieredzējušo hokejistu.

Mūsējie tika pie iespējas spēlēt vairākumā un savu iespēju realizējām. No zilās līnijas uzšķēla Oskars Cibuļskis, bet vārtsarga atsisto ripu tīklā meta Andris Džeriņš, panākot 3:1! Spēles izskaņā mūsējie zvērīgi aizsargājās un darīja to meistarīgi. Latvija noturēja uzvaru un svinēja svarīgu otro uzvaru divās spēlēs!

Par labāko Latvijas sastāvā tika atzīts Zemgus Girgensons.

Saistītās tēmas: HokejsLatvijaPČ2017