Tūkstošiem sieviešu baltās drēbēs sestdien Venecuēlas galvaspilsētā Karakasā izgāja demonstrācijā pret valsts prezidentu Nikolasu Maduro, kura varai pēdējā laikā met izaicinājumu aizvien vairāk protestu un nemieru.

Sieviešu gājienā, kuru vadīja opozīcijas līderes, parlamentārietes un ieslodzītā opozīcijas līdera Leopoldo Lopesa sieva Liliana Tintori, tika nesti ziedi un plakāti, kas nosodīja “represijas”.

Policija un karavīri sākumā neļāva gājienam sasniegt Iekšlietu ministriju, tomēr sievietes beigās nokļuva līdz Iekšlietu ministrijas un Tieslietu ministrijas ēkām.

“Mēs neatstāsim ielas, kamēr nebūsim padarījušas Venecuēlu brīvu,” sacīja konservatīvās opozīcijas līdere Marija Corina Mačado. “Mēs lūdzam bruņotos spēkus: neatklājiet uguni uz neapbruņotiem cilvēkiem.”

Dažas sievietes demonstrēja savas krūtis, un vairākas no gājiena dalībniecēm Mačado tuvumā vicināja plakātus ar uzrakstu “Mums nav šaujamieroču; tikai krūtis”.

Līdzīgas demonstrācijas pret Maduro notika arī citās pilsētās, tai skaitā Sankristobalā un Aragvā, kur policija šāva protestētāju virzienā asaru gāzi.

Jauni protesti ir paredzēti svētdien, kad mūziķi un citas slavenības pieminēs protestu laikā bojā gājušos.

Demonstrācijas pret Venecuēlas valdību notiek jau vairāk nekā mēnesi, bet pret daudzām no tām ir vērsušies drošības spēki un Maduro piekritēju pūļi.

Kopš aprīļa, kad protesti pastiprinājās pēc Maduro administrācijas un tiesu mēģinājumiem uzurpēt likumdošanas varu, tajos ir gājuši bojā vismaz 36 cilvēki, bet ievainoti vairāki simti.

Opozīcija vaino Maduro pārtikas, medikamentu un citu nepieciešamāko preču deficītā un pieprasa jaunas prezidenta vēlēšanas. Maduro, kuru atbalsta armija, pretojas opozīcijas prasībām.

 


Foto: aljazeera.com

Saistītās tēmas: MaduroprotestiVenecuēla

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube