Foto: fitnessbazacom fitnessbazacom/Flickr

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ticis informēts, ka algotņu grupējuma “Vagner” vadītājs Jevgeņijs Prigožins, par kuru ziņots, ka viņš gājis bojā aviokatastrofā, ir dzīvs, atrodas Venecuēlā un piekopj diezgan dīku dzīvesveidu, vēsta “Telegram” kanāls “Generall SVR”.

“Generall SVR” ir viens no noslēpumainākajiem “Telegram” kanāliem Krievijā, kas regulāri publicē informāciju par Putinu un viņam tuvāko cilvēku loku. Minētais kanāls arī izplatījis informāciju par Putina nedziedināmajām slimībām. Tiek uzskatīts, ka tas pieder bijušajam Ārējās izlūkošanas dienesta ģenerālim.

“Prigožins labi ēd, daudz laika pavada ārā un nesazinās ar cilvēkiem Krievijā,” norādīts ziņojumā Putinam

“Tomēr informācija, kas tiek pasniegta Putinam, ne vienmēr ir precīza. Prigožins patiešām jūtas labi un bieži pastaigājas savas jaunās mājas apkārtnē, taču viņu pārņem vēlme atgriezties un jau viņš jau kaļ plānus tuvākajai nākotnei. Mēs noteikti par viņu drīz dzirdēsim,” ziņo “Generall SVR”.

Iepriekš gan šis “Telegram” kanāls ziņoja, ka aviokatastrofa Tveras apgabalā Krievijā, nogalinot algotņu grupējuma “Vagner” līderus Jevgeņiju Prigožinu un Dmitriju Utkinu, pieliek punktu sacelšanās mēģinājumam un paša grupējuma pastāvēšanai. Prigožina un “Vagner” vadības iznīcināšanas operācija izstrādāta Krievijas Federācijas Drošības padomes sekretāra Nikolaja Patruševa vadībā.

“Prigožina un Utkina iznīcināšana ir šīs operācijas galvenais, bet ne pēdējais posms, saskaņā ar plānu ir jāiznīcina visi “Vagner” komandieri, kuri atbalstīja sacelšanos. Prezidents [Vladimirs Putins] tika informēts par plāniem, un deva atļauju to īstenošanai. Putins pēdējā laikā praktiski nav piedalījies valsts dzīvē, un pat bez viņa piekrišanas operācija būtu veikta. Prezidents mirst, un Nikolaja Patruševa vadītā varas bloka vadība gatavojas sagrābt varu,” raksta “Telegram” kanāls.

Pēc “Generall SVR” vēstītā, pirms Putina nāves ir jāpabeidz visi sagatavošanās posmi, un tam ir palicis maz laika. Prigožina nāve vienlaikus atrisina divas problēmas.

Pirmkārt, no politiskā lauka tiek noņemta figūra, kas spēj mobilizēt un apbruņot ar kaujas pieredzi divdesmit piecus tūkstošus “slepkavu”, un politiskās nenoteiktības periodā var uzsākt savu spēli, jaucot drošības spēku plānus. Otrkārt, Prigožina iznīcināšana paver ceļu uz nākamo posmu – “armijas” attīrīšanu, kur plānots bloķēt jebkādas iespējas Krievijas Federācijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba galvenajam direktorātam iejaukties cīņā par varu kāda pusē vai spēlēt savu spēli.

Patruševam, kurš sacelšanās laikā vadīja valsti un sarunas ar Prigožinu, sākotnēji bija citāds plāns, kas ietvēra vispirms militāro attīrīšanu, atbrīvojoties no aizsardzības ministra Sergeja Šoigu un Krievijas armijas ģenerāļa Valērija Gerasimova, un pēc tam “Vagner” iznīcināšanu, taču prezidents iejaucās procesā, aizstāvot Šoigu un Gerasimovu, un viņam bija jāpielāgojas, vēsta “Generall SVR”.

“Tagad Putins ar katru dienu kļūst vājāks, viņa dubultnieks pilnībā atrodas drošības spēku kontrolē, un Patruševs saprot, ka ir jārīkojas ātri. Tiesa, [Čečenijas vadītājs Ramzans] Kadirovs joprojām paliek kā iespējamais nestabilitātes faktors Patruševu klana nākšanas pie varas plānos, taču arī šajā punktā ir gan plāns A, gan plāns B,” ziņo minētais kanāls.

Kā zināms, Krievijā 23. augustā nogāzusies neliela lidmašīna. Ziņu portāls ”Meduza” norāda, ka pasažieru sarakstā ir bijis arī algotņu grupējuma ”Vagner” vadītājs Jevgeņijs Prigožins.

Lidmašīna piederējusi Prigožinam, un tā lidojusi no Maskavas uz Sanktpēterburgu. Kopumā lidmašīnā ir atradušies trīs apkalpes locekļi un septiņi pasažieri, no kuriem viens bija ”Vagner komandieris Dmitrijs Utkins. Tieši no viņa segvārda ir radies ”Vagner grupējuma nosaukums.

Lasiet arī: Hosamam Abu Meri pieprasa skaidrot plānus Latvijā nodarbināt palestīniešus

Aviokatastrofā bojā gājušās apkalpes locekles radinieki soctīklos norāda, ka, pēc mirušās sievietes iepriekš teiktā, lidmašīnai pirms lidojuma tika veikti “īslaicīgi un neizprotami remontdarbi”.

youtube icon
Abonēt youtube