Dienvidkorejā otrdien notiek prezidenta vēlēšanas, kurās vislielākās izredzes uzvarēt ir liberālajam kandidātam Munam Jēinam, liecina sabiedriskās domas aptaujas.

Vēlēšanas Dienvidkorejā tiek rīkotas, jo līdzšinējā valsts prezidente Paka Gunhje martā tika atstādināta no amata impīčmenta procedūras ceļā un aizturēta saistībā ar korupcijas un pilnvaru pārsniegšanas skandālu.

Balsošana 13 964 vēlēšanu iecirkņos sākās plkst.6 (pusnaktī pēc Latvijas laika) un beigsies plkst.20. Sākotnējie vēlēšanu rezultāti gaidāmi trešdienas rītā.

Iepriekšējā balsošanā pagājušajā nedēļā piedalījās vairāk nekā 11 miljoni cilvēku, tādēļ arī šodien, domājams, vēlētāju aktivitāte būs augsta.

Jaunievēlētajam prezidentam būs jārisina daudzas nopietnas problēmas gan iekšpolitikā, gan ārpolitikā, tostarp saspringtā situācija ar Ziemeļkoreju.

64 gadus vecais Muns aizstāv ciešāku attiecību veidošanu ar Ziemeļkorejas komunistisko valdību, bet uzsvēris arī Dienvidkorejas un ASV attiecību nozīmību.

Muna galvenie konkurenti ir 55 gadus vecais Ans Čhoļsu, kurš ir viens no Tautas partijas dibinātājiem, un konservatīvo kandidāts Hons Džunpjo, kura uzskati ārpolitikā un drošības jautājumos ir vislīdzīgākie Pakai.

Saistītās tēmas: DienvidkorejaPrezidentsvēlēšanas

youtube icon
Abonēt youtube