Latvijas izlases rindās pasaules čempionātam ir pieteikts tikai viens Nacionālās hokeja līgas (NHL) hokejists Zemgus Girgensons, taču zviedru sastāvā kopumā bija atrodami 16 NHL spēlētāji. Jautājums par spēku samēru, protams, lieks, taču mūsējie negrasījās dot ceļu spēcīgajiem zviedriem.

Pirmajā trešdaļā mūsējie demonstrēja cienījamu sniegumu un spēcīgajai Zviedrijai ne brīdi nezaudēja ātrumā. Tāpat Latvija izprovocēja divus noraidījumus, taču savas vairākuma iespējas neizdevās realizēt.

Tikmēr Zviedrija guva ārkārtīgi veiksmīgus vārtus. Pie mūsu vārtiem nokļuva Gabriels Landeskogs, kurš burtiski iestūma ripu Latvijas izlases vārtos, atrodot pavisam nelielu spraugu starp Elvja Merzļikina kājsargu un vārtu stabiņu – 1:0.

Otrajā periodā spēle joprojām bija ļoti aktīva. Mūsējie spēlēja disciplinēti aizsardzībā, kā arī vairākkārt glāba Merzļikins. Arī Latvijas izlasei iespēju netrūka. Trešdaļas ievadā mūsējie īsu brīdi varēja spēlēt piecatā pret trijiem, tomēr zviedru vārtsargs Edijs Laks visus mūsu spēlētāju metienus atvairīja.

Pēdējā spēles nogrieznī Zviedrijas hokejistiem neturēja nervi. Latvijas izlases pretinieki četras (!!) reizes īsā laikā pārkāpa noteikumus, gandrīz sešas minūtes spēlējot mazākumā. Mūsējie nespēja izmantot savas vairākuma iespējas, turklāt divas fantastiskas iespējas bija Kasparam Daugaviņam.

Spēles izskaņā Latvija neveiksmīgi ielaida otros vārtus, kad ātrā uzbrukumā VIktors Rasks trāpīja pa stabiņu, bet atlēkušo ripu mērķi šāva Eliass Lindholms, panākot 2:0 un izdzēšot mūsējo izredzes.

Saistītās tēmas: HokejsLatvijaPČ2017