Turpinoties protestiem pret Venecuēlas kreisi populistiskā prezidenta Nikolasa Maduro valdību, sadursmēs starp protestētājiem, valdības atbalstītājiem un policiju trešdien Karakasā ievainoti vismaz 93 cilvēki un kāds 27 gadus vecs vīrietis miris.

Drošības spēki izmantoja asaru gāzi, lai izklīdinātu protestētājus, bet grupa valdības atbalstītāju uzbruka demonstrantiem, kad viņi mēģināja doties gājienā uz Augstākās tiesas namu. Viens no valdības atbalstītājiem izšāva gaisā, un ar šaujamieročiem bruņoti bija vēl vismaz divi vīrieši.

Kopš aprīļa, kad protesti pastiprinājās pēc Maduro administrācijas un tiesu mēģinājumiem uzurpēt likumdošanas varu, tajos ir gājuši bojā vismaz 38 cilvēki, bet ievainoti vairāki simti.

Opozīcija vairāku protestētāju nāvē apsūdz bruņotās valdības atbalstītāju bandas.

Opozīcija vaino Maduro pārtikas, medikamentu un citu pirmās nepieciešamības preču deficītā un pieprasa jaunas prezidenta vēlēšanas. Maduro, kuru atbalsta armija, pretojas opozīcijas prasībām.

Gaidāms, ka arī ceturtdien Karakasā notiks demonstrācijas.

Nekārtību laikā policija aizturējusi vairāk nekā 1300 cilvēku. Vēl 250 cilvēki saukti militārās tiesas priekšā.

Maduro solījis atrisināt krīzi, sasaucot konstitucionālo sapulci jauna valsts pamatlikuma izstrādāšanai, lai gan opozīcijas līderi atteikušies šajā procesā piedalīties.

Opozīcija uzstāj, ka tauta vēlas jaunu prezidentu, nevis jaunu konstitūciju.

Foto: AVN

Saistītās tēmas: demonstrācijasprotestiVenecuēla

youtube icon
Abonēt youtube