“Lattelecom” Rīgas maratonā dienas gaitā 13 dalībnieki nogādāti ārstniecības iestādēs uz papildu pārbaudēm vai papildu palīdzības saņemšanai, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.Pārsvarā tas bija saistīts ar vieglām un vidēji smagām situācijām. Kopumā pasākums mediķu vērtējumā aizvadīts mierīgi un bez starpgadījumiem. Ārstniecības iestādēs nogādātajiem raksturīgākā diagnoze – astoņos gadījumos – bija pārkaršana, bet vēl pieciem dalībniekiem konstatētas dažādas traumas – vienā gadījumā galvas trauma, pārējos gadījumos kājas traumas, tostarp muskuļu un cīpslu sastiepumi.

 

Lielākoties mediķi palīdzējuši dalībniekiem apkopt skriešanas laikā gūtos nobrāzumus un tulznas, kas ir tipiski skriešanas pasākumos, vai palīdzējuši atvēsināties un mazināt sūdzības pēc fiziskas slodzes. Citos gadījumos maratona dalībniekiem bija muskuļu un cīpslu sastiepumi, sasitumi, citas sīkas, nebūtiskas traumas.

Vītola piebilda, ka pasākums no organizatoru puses bija pārdomāts un ļoti labi organizēts. Vairums dalībnieku bija ņēmuši vērā ieteikumus par iespējamām problēmām un laikus meklējuši palīdzību. Maratona distancē šodien devās vairāk nekā 2000 skrējēji, bet uz pusi īsākā distancē skrēja apmēram 4700 sportisti.

Latvijas čempionāts maratonā Rīgā iezīmē 90.gadadienu kopš pirmajām valsts meistarsacīkstēm 1927.gada augustā. Maratonam piešķirtā IAAF “Bronzas” kvalitātes zīme šogad piešķirta tikai 40 maratoniem pasaulē.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. Pērn pasākums pulcēja 33 000 dalībnieku no 65 pasaules valstīm. Pasākums ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) “Bronzas” kvalifikācijas zīmi. Maratonu kopš 2007.gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra “NECom”.

 

Foto: LETA

Saistītās tēmas: "Lattelecom" Rīgas maratons

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube