ASV militārais izlūkdienests prognozē, ka Minskas vienošanās netiks izpildītas arī nākamajā gadā, gar frontes līniju Donbasā turpināsies nelielas sadursmes, vienlaikus pastāvot vardarbības eskalācijas iespējai no Krievijas puses.

“Konflikts Ukrainas austrumos starp Krievijas atbalstītajiem separātistiem un Ukrainas valdību, visticamāk, saglabāsies nākamo gadu, tajā pat laikā cerības uz pilnīgu Minskas vienošanās izpildi ir drūmas,” Senāta Bruņoto spēku komitejā sacīja Aizsardzības izlūkošanas aģentūras direktors ģenerālleitnants Vinsents Stjuarts teica.

Viņš norādīja, ka Krievija “diez vai atteiksies no destabilizējošām darbībām Donbasā. Vardarbība gar saskarsmes līniju, visticamāk, saglabāsies ierobežota nelielu kauju līmenī, lai arī Krievija saglabā gatavību uz konflikta eskalāciju”.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

 


Attēls: wikimedia

Saistītās tēmas: DonbasaIzlūkdienestsKarš

youtube icon
Abonēt youtube