1.jūnijā neilgi pirms pulksten 22.00 Rīgas pašvaldības policisti saņēma informāciju par kādu agresīvi noskaņotu vīrieti Vecmīlgrāvī, kurš daudzdzīvokļu nama telpās izlaistījis degvielu.

Nekavējoties informācija nodota tuvākajai ekipāžai. Policisti, ierodoties notikuma vietā, sastapa vairākus satrauktus nama iedzīvotājus, kuri pastāstīja ka kāpņu telpā atrodas bīstamais kungs.

Policisti nekavējoties devās iekšā kāpņu telpā, kur sastapts pats vaininieks, kurš plauktas bija savilcis dūrēs. Koptelpā valdīja spēcīga benzīna smaka. Vīrietim nekavējoties dots rīkojums iziet no kāpņu telpas, taču viņš nereaģēja.

Ņemot vērā, ka vīrietis neizpildīja policistu rīkojumu, likumsargi devās pie agresīvās personas, lai izvestu viņu ar spēku ārā no bīstamās telpas. Vīrietis aktīvi pretojās, ieķērās vienam no policistiem formas tērpā un sāka aktīvi vicināties ar dūrēm. Policisti nobloķēja vīrieša rokas, nogāza viņu zemē un saslēdza rokudzelžos.

Aizturētais savus rīcības motīvus nepaskaidroja, atbildes vietā policisti saņēma krievu valodā cieņu aizskarošu vārdu virknējumus vairāku minūšu garumā. Persona ievietota operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas nodalījuma telpā.

Uz notikuma vietu izsaukta vēl viena Rīgas pašvaldības policijas ekipāža, kas iedzīvotājus evakuēja no ēkas. Tāpat izsaukti arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuru apskatei nodots iereibušais kungs. Policisti noskaidroja, ka vīrietis jau vairakkārt sodīts par narkotiku lietošanu, bet mediķi apstiprināja, ka arī šajā brīdī kungs visticamāk ir apreibinājies. Mediķi vīrieti apskatīja un nolēma hospitalizēt uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru.

Pa to laiku policisti devās uz vīrieša dzīvokli, kurš bija izdemolēts, visas mēbeles bija apgāztas un aplietas ar benzīnu. Vienlaikus uz notikuma vietu izsaukti arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki seku likvidēšanai.

Pārrunu laikā ar kaimiņiem, noskaidrots, arī iespējamais agresīvā vīrieša rīcības motīvs, proti, viens iedzīvotājiem atklāja, ka kaimiņam, iespējams, drīz beigšoties īres līgums, tāpēc arī nolēmis visu aizdedzināt. Savukārt citi kaimiņi pastāstīja, ka kaimiņš regulāri dzerot un lietojot dažādas apreibinošas vielas, tomēr šāda veida draudi vēl nebija piedzīvoti.

Drošības apsvērumu dēļ likumsargi mediķus pavadīja līdz ārstniecības iestādei.

* Attēls no vīrieša izdemolētā mājokļa.

Avots/Foto: Rīgas pašvaldības policija

Saistītās tēmas: narkomāniPašvaldības policijaRPP

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube