Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde šonedēļ izmēģinājuma režīmā divas dienas atjaunos dokumentu kontroli uz Eiropas Savienības (ES) iekšējās robežas ar Latviju, lai pārbaudītu savu dienestu darba iespējas, kā arī sadarbību ar kolēģiem Latvijā.

Par to informēja Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes preses dienests, norādot, ka mācībās, kas sāksies otrdien, galvenā uzmanība tiks pievērsta loģistikas un resursu plānošanas jautājumiem.

Robežsardzes biroja vadītājs Helena Heidere-Vērme sacīja, ka otrdien un trešdien uz Igaunijas un Latvijas sauszemes robežas uz laiku tiks atvērti robežkontroles punkti Valgā, Meizakilā, Vastsē-Rozā, Murati un Iklā.

Turklāt uz pierobežas reģioniem tiks nosūtītas papildu patruļas, kuras izlases kārtībā pārbaudīs transportlīdzekļus un dokumentus, apkopos informāciju par personu pārvietošanos.

6.jūnijā un 7.jūnijā visiem, kas šķērsos Igaunijas un Latvijas robežu, ir jābūt gataviem iespējamām dokumentu un transportlīdzekļu pārbaudēm, norādīja Heidere-Vērme. Viņa aicināja ar sapratni izturēties arī pret to, ka šajās dienās robežas šķērsošana būs ilgāka nekā ierasts. Viņa uzsvēra, ka neviens no ceļiem, kas šķērso abu valstu robežu, šajās dienās netiks slēgts.

“Tiem, kuri 6.jūnijā un 7.jūnijā plāno šķērsot Igaunijas un Latvijas robežu, ir jābūt derīgiem dokumentiem. Transportlīdzekļu vadītājiem arī jābūt atbilstošiem automašīnas dokumentiem,” piebilda speciāliste.

Pēc pievienošanās Šengenas zonai 2007.gadā Igaunija divas reizes uz laiku ir atjaunojusi robežkontroli uz tās iekšējās robežas. Pirmo reizi tas notika 2010.gadā, kad Igaunijā norisinājās NATO ārlietu ministru sanāksme, bet otro reizi – 2014.gadā toreizējā ASV prezidenta Baraka Obamas vizītes Tallinā laikā.

Saistītās tēmas: IgaunijaKontroleLatvijaRobeža

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube