Talantīgais Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks ASV pilsētā Losandželosā piedalās treniņos pirms 22. jūnijā gaidāmā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) jauno spēlētāju drafta. Treniņus klātienē vēro visu NBA klubu prezidenti, ģenerālmenedžeri, skauti un citas personas, kas izvērtē savu komandu potenciālos papildinājumus.

Pēc jaunākajām Draft Express drafta prognozēm, 216 centimetrus garais centra spēlētājs varētu tikt izvēlēts pirmajā kārtā ar augsto 26. numuru. Viņš, iespējams, varētu nonākt Portlendas ”Trail Blazers” īpašumā, tomēr prognoze ir un paliek prognoze. Arī pirms Kristapa Porziņģa drafta viena no galvenajām pretendentēm uz latvieti bija Losandželosas ”Lakers”, bet galu galā liepājnieks nonāca Ņujorkā.

Draft Express skautinga direktors Maiks Šmits sociālajā tīklā Twitter latvietim veltīja atzinīgus vārdus, sakot, ka 216 centimetru augumam Pasečņikam ir lieliskas kustības. Tāpat latvietis esot ļoti tehnisks un spēj gūt punktus arī no trīspunktu līnijas.

Anžejs nav vienīgais latvietis, kurš tiks draftēts 2018. gada jauno spēlētāju ceremonijā. 29. numurs tiek prognozēts Rodionam Kurucam, kuru varētu draftēt pašreizējais Dāvja Bertāna klubs Sanantonio ”Spurs”. Tāpat, kā vēsta Sportacentrs.com pieejamā informācija, tad uzaicinājumus uz pirmsdrafta treniņiem no Bostonas, Bruklinas un Fīniksas saņēmis Rolands Šmits.

Šmits gan nav iekļauts starp 60 spēlētājiem, kuri varētu tikt draftēti, taču laika gaitā viss vēl var mainīties. Jāatgādina, ka visu laiku augstākais drafta numurs, ko izpelnījies latvietis, pieder Kristapam Porziņģim, kuru 2015. gadā ar ceturto numuru izvēlējās Ņujorkas Knicks. Ar otru augstāko numuru savukārt var lepoties Andris Biedriņš, kuru 2004. gadā ar 11. kārtas numuru izraudzījās Goldensteitas Warriors.

https://twitter.com/DraftExpress/status/871112566801522688

Izmantotie resursi:

http://sportacentrs.com

http://www.draftexpress.com

Saistītās tēmas: BasketbolsLatvijaNBApasecniks

youtube icon
Abonēt youtube