Lielbritānijas policija otrdien paziņoja, ka trešais aizdomās turamais Londonā pagājušajā nedēļā notikušo teroraktu sarīkošanā ir 22 gadus vecais marokāņu izcelsmes Itālijas pilsonis Jusufs Zagba.

Policija arī pavēstīja, ka Zagba “nav bijis [britu] policijas vai [specdienesta] MI5 interešu lokā”. Savukārt Itālijas mediji ziņo, ka Itālijas izlūkdienests informējis Itālijas un Marokas izlūkdienestus, ka Zagba tiek uzskatīts par potenciālu ekstrēmistu.

Itālijas mediji arī ziņo, ka Zagba pagājušajā gadā esot aizturēts Boloņas lidostā, kad gatavojies sēsties lidmašīnā uz Turciju. Policija uzskatījusi, ka viņš no Turcijas plāno doties tālāk uz Sīriju. Viņam bijusi tikai vienvirziena biļete, neliela mugursoma un pase. Viņa telefonā policija atradusi teroristu grupējuma “Islāma valsts” propagandas video, taču izmeklēšanā netika gūti pietiekami pierādījumi, lai varētu izvirzīt viņam apsūdzības par saistību ar terorismu.

Rezultātā Zagba atbrīvots, vēsta Itālijas mediji. Un tā kā viņam ir gan Marokas, gan Itālijas pilsonība, viņš netika izraidīts no Itālijas.

Mediji ziņoja, ka Zagba nekad nav ilgi uzturējies Itālijā.

Mediji vēstīja, ka Zagbas vecāki – māte itāliete un tēvs marokānis – ir šķīrušies, un Zagba galvenokārt dzīvojis Marokā, bet bieži braucis strādāt arī uz Lielbritāniju.

Lielbritānijas policija paziņoja, ka otrdien aizturēts vēl viens aizdomās turamais saistībā ar teroraktiem, kurš ir 27 gadus vecs. Iepriekš bez apsūdzību izvirzīšanas tika atbrīvoti 12 aizturētie.

Jau vēstīs, ka pirmdien policija nosauca divu par slaktiņa Londonā sarīkošanu aizdomās turamo vārdus.

Viens no viņiem ir 27 gadus vecais Hurams Šazads Buts, kurš vairākus gadus dzīvojis Bārkingā Londonas austrumos. Buts bijis precējies, un viņam bijuši bērni.

Viņš jau iepriekš esot bijis zināms gan policijai, gan britu iekšējās drošības dienestam MI5, taču tiesībsargāšanas iestāžu rīcībā nav bijušas ziņas par iespējamo uzbrukumu.

Buts bija arī viens no pērn demonstrētās britu sabiedriskās televīzijas “Channel 4” dokumentālās filmas “Džihādists kaimiņos” varoņiem, vēsta vietējie mediji.

Otrs no uzbrucējiem bijis 30 gadus vecais Rašids Reduane, kas arī dzīvojis Bārkingā.

Kā pavēstījusi Metropoles policija, Buts bijis Pakistānā dzimis Lielbritānijas pilsonis, bet Reduanem, pēc paša apgalvojumiem, bijusi Marokas un Lībijas pilsonība.

Viņš dēvējies arī par Rašidu Elhdaru, nosaucot citu dzimšanas datumu.

Saistītās tēmas: LondonaPolicijaTerorakts

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube