Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) Biķernieku trases apkārtnē esošajā mežā atklāta trase velosipēdistiem, piedāvājot aktīvās atpūtas cienītājiem braukt ar divriteni pa speciāli marķētu meža trasi, aģentūrai LETA pavēstīja CSDD.

Attiecīgās 2,8 kilometrus garās meža trases izveide bija iespējama, pateicoties sadarbībai starp Biķernieku trasi, kalnu divriteņu (MTB) sacensību seriāla “Vivus.lv MTB” maratonu un SIA “Rīgas meži”.

Velotrases izveidē tika ņemts vērā, ka, pēc “Latvijas faktu” veiktā pētījuma rezultātiem, tuvākā mikrorajona, Mežciema, iedzīvotāji ir aktīvi sportotāji un labprāt dodas to darīt arī uz tuvumā esošo Biķernieku trasi.

Pētījums atklāj, ka Biķernieku trase un tās komplekss ir uzskatāms par nozīmīgu aktīvās atpūtas vietu vietējiem apkārtnes iedzīvotajiem – atbilstoši aptaujas rezultātiem vairāk nekā divas trešdaļas respondentu (68%) ir atzinuši, ka paši vai kāds no viņu ģimenes locekļiem pēdējā gada laikā tās teritorijā ir pastaigājušies vai atpūtušies pie dabas, 62% ir veikuši fiziskās aktivitātes, 43% ir apmeklējuši kādu no trasē rīkotajiem pasākumiem, trešā daļa (36%) ir apmeklējuši CSDD Rīgas Motormuzeju un 21% – slēpojuši.

Ieeja trasē ir no Šmerļa ielas puses; pie trases var piebraukt ar auto un turpat to atstāt stāvvietā. CSDD atgādina, ka līdzīga meža taka ir izveidota arī tiem, kuriem sirdij tuvāka skriešana.

 


Publicitātes foto

Saistītās tēmas: Biķernieku trasevelosipēdisti

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube