No Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) nedēļas laikā izrakstīti vēl divi pacienti ar ērču encefalītu, aģentūru LETA informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Viņa pavēstīja, ka līdz šim no LIC izrakstīti trīs pacienti, kuriem bijis ērču encefalīts. Turklāt izrakstīti arī 14 pacienti, kuriem bijusi Laimas borelioze, kas ir par diviem pacientiem vairāk nekā pagājušajā nedēļā.

LIC šogad pārbaudītas 963 iedzīvotājiem piesūkušās ērces, un 41 jeb 4,26% no tām konstatēts ērču encefalīts.

No visām pārbaudītajām ērcēm 318 pēc pacientu lūguma noņemtas LIC uzņemšanas nodaļā, taču pārējās cilvēki noņēmuši paši.

Pirmā ērce pārbaudei šogad tika atnesta 18.februārī, nākamā – 8.martā.

Jau ziņots, ka par augsta riska teritorijām, kur bērni var saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret ērču encefalītu, šogad atzīti 27 Latvijas novadi, iepriekš informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad par augsta riska teritoriju atzīts arī Gulbenes novads, kur saslimstība ar ērču encefalītu ir sasniegusi 32 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Gada griezumā pērn, salīdzinot ar 2015.gadu, par 61 gadījumu pieaugusi saslimšana ar ērču encefalītu, bija par deviņiem gadījumiem vairāk saslimšanas gadījumu ar ērlihiozi, savukārt par 16 gadījumiem mazāk – saslimšanas gadījumu ar Laimas slimību, norāda SPKC.

SPKC epidemiologi atgādina, ka, dodoties dabā, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt – bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Ērces visbiežāk pieķeras garāmejošiem cilvēkiem potīšu augstumā, tādēļ, pat uz īsu brīdi iebrienot zālē, jānodrošinās, lai ērce nevarētu pakļūt zem apģērba.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube