Foto: Pexels/Erik Karits

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrs” šonedēļ izņemta un izmeklējumiem nosūtīta 2024. gadā pirmā ērce.

Sākoties pavasarīgi saulainajām dienām, Austrumu slimnīcas ārsti atgādina – ērču encefalīts un Laimas slimība var radīt smagas sekas, tāpēc ir būtiski pasargāt sevi. Dodoties dabā, ir jāuzmanās no ērcēm un, atgriežoties mājās, noteikti jāpārbauda, vai kāda no tām nav piesūkusies. Pret ērču encefalītu ir būtiski vakcinēties, un to var darīt visa gada periodā. Savukārt, atrodot piesūkušos ērci, ir svarīgi sekot savai pašsajūtai un, novērojot galvassāpes, paaugstinātu temperatūru, sāpes ķermenī vai pastiprinātu nogurumu, nekavējoties jāvēršas pie ārsta, informē slimnīca.

“Mēs visi ļoti gaidījām pavasari, un tagad arvien vairāk laika cenšamies pavadīt dabā. Tas ir ļoti labi, bet nedrīkst aizmirst, ka tur neesam vieni, tāpēc mums jābūt piesardzīgiem – īpaši attiecībā uz ērcēm, kas ir jau modušās,” uzsver Austrumu slimnīcas stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” vadītāja profesore Baiba Rozentāle.

Austrumu slimnīcā 2023. gadā ārstējušies 99 ar ērču encefalītu inficēti pacienti, 27 pacientiem konstatēta Laimas slimība un vienam pacientam – ērlihiozes infekciju. Kopumā Austrumu slimnīcā 2023.gadā pacientiem noņemtas 1254 ērces. “Latvijas Infektoloģijas centra” laboratorijā uz ērču encefalītu 2023.gadā izmeklētas 199 ērces, no tām inficēta viena jeb 0,5%, savukārt uz Laima boreliozi izmeklētas 228 ērces, no kurām inficētas bijušas 70 jeb 30,7%.

Ērču encefalīts un Laimas slimība var radīt smagas sekās, tāpēc ir būtiski pasargāt sevi. Austrumu slimnīca ārsti aicina ikvienu sekot savam vakcinācijas kalendāram un laikus veikt revakcināciju vai arī lemt par pirmreizējo vakcināciju pret ērču encefalītu, pirms tam pārrunājot vakcinācijas jautājumus ar savu ģimenes ārstu. Tāpat iemesls vakcinēties ir cilvēkiem, kas aktīvi ceļo. Ja agrāk ārsti Latvijā ieteica vakcinēties pret ērču encefalītu agrā pavasarī, tagad to iesaka darīt jebkurā gada mēnesī vai arī ievērojot sava vakcinācijas kalendāra grafiku.

Lasiet arī: Simonjana krīt histērijā Rietumvalstu izplatītā brīdinājuma dēļ par draudiem Maskavā

Lasiet arī: Aicina VDD vērtēt Daugavpils mēra izteikumus par Latvijas robežas stiprināšanu

Lasiet arī: Samanta Tīna izdod Marokā tapušu sajūtu video Spēka dziesmai

Lasiet arī: Dumpis: Nebūšu tas, kurš raudās, ka neredzu

Lasiet arī:  VIDEO | «Mudaks tu esi, Stasik!» – Pugačova atbild Krievijas aizstāvim Mihailovam

Lasiet arī: Meklē ilgtermiņa nomnieku Mežotnes pils kompleksam

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube