Briseles Centrālajā dzelzceļa stacijā otrdienas vakarā sarīkoja sprādzienu vīrietis, kurš pirms tam sauca “Allāhu akbar”, un aizdomās turēto ir nošāvuši karavīri, paziņoja aculiecinieki un prokuratūras darbinieki.

Nav ziņots, ka sprādzienā kāds būtu cietis, un sprādziena nodarītais posts ir ierobežots, paziņoja Briseles prokuratūras preses sekretāre.

Beļģijas federālās prokuratūras preses sekretārs Ēriks van der Sipts paziņoja, ka karavīri “neitralizējuši” aizdomās turēto Centrālajā stacijā uzreiz pēc neliela sprādziena un “viņš ir miris”. Viņš piebilda, ka “šis incidents tiek uzskatīts par teroraktu”.

Beļģijas Krīžu centrs paziņoja, ka, pamatojoties uz sākotnējo informāciju, tas nesaskata vajadzību paaugstināt terorisma trauksmes līmeni valstī līdz visaugstākajam līmenim. Pašlaik valstī ir spēkā terorisma trauksmes 3.līmenis, kas ir otrs augstākais.

“Es nogāju uz mezonīna līmeni, [kur] kāds kliedza. Tad viņš iesaucās “Allāhu akbar” un uzspridzināja kaut ko bagāžas ratiņos,” reportieriem pastāstīja dzelzceļa šķirošanas aģents Nikolā van Herrevēgens.

Sapieru vienība kontrolēti uzspridzināja spridzekļu jostu, kas bija aizdomās turētajam, un sāka pārbaudīt, vai notikuma vietā nav arī citi bīstami priekšmeti, ziņoja Flandrijas telekanāls VTM.

Nacionālais laikraksts “La Libre Belgique” citēja prokuratūras paziņoto, ka aizdomās turētajam bija mugursoma un spridzekļu josta. Laikraksts ziņoja, ka viņš aktivizēja spridzekļu jostu, kad viņam pievērsa uzmanību kāds karavīrs.

Sprādziens notika ap plkst.20.30 (21.30 pēc Latvijas laika). Pēc tā tika evakuēti cilvēki no Centrālās stacijas un tās tuvumā esošā Lielā laukuma (Grand Place), kas ir tūristu iecienīta vieta.

“Pūlis stacijā pēc incidenta krita panikā un skrēja uz sliedēm,” sacīja Beļģijas dzelzceļa operatora “Infrabel” preses sekretārs Arno Reimāns.

Pēc ziņojuma par nelielu eksploziju uz notikuma vietu tika izsaukti ugunsdzēsēji, ziņoja raidsabiedrība RTBF.

Pēc sprādziena tika apturēta satiksme trijās Briseles dzelzceļa stacijās – Centrālajā, Ziemeļu (Nord) un Dienvidu (Midi) stacijā, tviterī paziņoja Beļģijas dzelzceļa uzņēmums SNCB.

Briseles policija tviterī paziņoja, ka “stacijā [noticis] incidents ar kādu indivīdu”, bet “situācija tiek kontrolēta”, un aicināja sabiedrību sekot policijas norādījumiem.

Beļģija ir trauksmes stāvoklī kopš 2016.gada marta, kad spridzinātāji pašnāvnieki nogalināja 32 cilvēkus Briseles metro stacijā un lidostā.

Foto: AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

youtube icon
Abonēt youtube