Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Ņujorkas “Knicks” uzklausa citu klubu piedāvājumus par latviešu zvaigzni Kristapu Porziņģi, bet skaidrības pagaidām nav, trešdien apstiprinājis vienības prezidents Fils Džeksons.

Porziņģis vairākkārt izteicies, ka vēlas “Knicks” komandā pavadīt visu savu NBA karjeru, tomēr spēlētājs, būdams vīlies par notiekošo, neieradās uz sezonas noslēdzošo tikšanos ar kluba vadību. Jau pirmdien mediji publiskoja informāciju, ka vienība neizslēdz Porziņģa aizmainīšanu, kas licis par to izteikties daudziem basketbola ekspertiem.

“Mēs saņemam zvanus. Kaut augstu novērtējam Kristapu, ja viņš neierodas uz noslēguma tikšanos, sākas spekulācijas par došanos prom no kluba,” Džeksons izteicies intervijā “MSG Networks” televīzijai. “Līdz ar to mēs saņemam zvanus un tos uzklausām, tomēr pagaidām vēl neesam ieinteresēti piedāvājumus.”

Jau iepriekš kāda kluba pārstāvis atzinis, ka “Knicks” prasītā cena par Porziņģi esot ļoti augsta. “Mēs zinām, kas viņš ir. Viņš ir vienradzis un viņš ir īpašs,” pauž arī pats Džeksons, uzsverot, ka dara visu, kas būtu labi klubam.

Avoti ESPN apstiprinājuši, ka “Knicks” vadība runājusi ar klubiem, kas ceturtdien gaidāmajā jauno spēlētāju draftā izvēlēsies ar pirmajiem pieciem numuriem, cenšoties vienoties par lielu maiņu, kurā būtu iesaistīts arī Porziņģis. Piemēram, maiņā ar Fīniksas “Suns” komandu, kas draftā izvēlēsies ar ceturto numuru, varētu būt iesaistīti talantīgie Markīzs Kriss un Dragans Benders.

Tāpat avoti ESPN ziņojuši, ka “Knicks” veikuši sarunas ar Oklahomasitijas “Thunder” komandu, kas neesot izteikusi pietiekami lielu piedāvājumu.

“Nedomāju, ka man 25-30 trenēšanas gados ir bijis spēlētājs, kurš neierodas uz noslēguma tikšanos,” skarbi par Porziņģi trešdien izteicies Džeksons. “Zinu, ka tā notiek ar citiem. Viņa brālis un aģents centās nogludināt situāciju, bet vienalga. Man pēdējos divos gados bija labas attiecības ar Kristapu, tāpēc tas bija pārsteidzoši.”

Tāpat Džeksons atklājis, ka kopš tā laika ir sazinājies ar Porziņģi, tomēr tas nav noticis caur telefonu. Ja iepriekš ASV mediji ziņoja, ka Porziņģim ar kluba vadību kopš aprīļa nav bijis kontakts, tagad viņi precizē, ka bijis “minimāls kontakts”.

Džeksons arī kārtējo reizi aicinājis citu “Knicks” zvaigzni Karmelo Entoniju piekrist maiņas darījumam un karjeru turpināt citā komandā.

“Esam darījuši daudz, lai izveidotu komandu, kas spēj uzvarēt, bet neesam bijuši veiksmīgi. Šis varētu būt laiks viņam atrast iespēju kaut kur citur,” teicis Džeksons, uzsverot, ka pēc drafta vēl būs sarunas ar Entoniju.

Trijās sezonās ar Džeksonu kā prezidentu “Knicks” komanda guvusi vien 80 uzvaras 244 spēlēs. “Kaut tas neparādās mūsu rezultātos, mēs augam. Esam piesaistījuši jaunus spēlētājus, kuri attīstās. Komandas pārbūve ar jaunajiem spēlētājiem prasa laiku. Mums būs laba komanda un būsim laukumā konkurētspējīgāki,” pauž “Knicks” prezidents.

Kā tika vēstīts iepriekš, Džeksonam bijušas pusdienas ar somu basketbolistu Lauri Markanenu, kurš tiks izvēlēts šī gada NBA draftā. Džeksons apsver soma izvēlēšanos ar astoto numuru, kad “Knicks” būs tiesības, tomēr viņš spēlē tajā pat pozīcijā kā Porziņģis un tiek uzskatīts, ka tādejādi soms kļūtu par latvieša aizstājēju.

Kristapa Porziņģa brālis Jānis iepriekš izteicās, ka basketbolists mīl spēlēt Ņujorkā un vēlas uzvarēt ar “Knicks” komandu. Tomēr, ja viņš tiks aizmainīts, Porziņģis nospēlēšot līdz galam savu debitanta līgumu un pēc tam izmēģināšot spēkus brīvo aģentu tirgū.

2015.gada NBA jauno spēlētāju draftā Porziņģis tika izvēlēts ar augsto ceturto numuru. Izvēles procesa pirmajā kārtā spēlētājam garantē automātisku līgumu, tomēr pirms tam bija jāizpērk Porziņģa līgums no Spānijas čempionāta komandas “Sevilla”, ko turklāt daļēji spēlētājam nācās veikt par savu naudu.

Visiem pirmajā kārtā izvēlētajiem spēlētājiem ir garantēts divu gadu līgums ar iespēju to pagarināt uz trešo un ceturto sezonu. Pēc ļoti sekmīgas Porziņģa pirmās sezonas “Knicks” komanda izmantoja iespēju pagarināt līgumu uz 2017./18.gada sezonu. Šajā vasarā komandai būs iespēja vienpusēji pagarināt līgumu arī uz 2018./19.gada sezonu.

Pēc 2015.gada drafta Ziemeļamerikas mediji bija aprēķinājuši, ka ar pirmo numuru izvēlētais Karls Entonijs Taunss no Minesotas “Timberwolves” komandas pirmajās divās sezonās garantējis sev vairāk nekā 11,6 miljonus dolāru (10,5 miljonus eiro), bet Porziņģim pienāksies aptuveni 8,5 miljoni dolāru (7,7 miljoni eiro).

Savukārt, pagarinot līgumus arī uz trešo un ceturto sezonu, latvietis kopā saņems ap 18,6 miljoniem dolāru (16,8 miljonus eiro).

Līdz ar to tikai pēc 2018./19.gada sezonas Porziņģis varēs sākt pelnīt daudz lielākas summas, ja “Knicks” vai kāda cita vienība viņam tādas piedāvās, bet pirmajos četros gados debitantu līguma laikā basketbolisti saņem NBA un NBA Spēlētāju asociācijas (NBAPA) koplīgumā atrunātas noteiktas summas.

NBA noteikumi paredz, ka pēc debitanta līguma beigām jeb četrām sezonām basketbolists kļūst par ierobežoti brīvo aģentu, kurš var uzklausīt piedāvājumus arī no citām komandām. Tomēr tiesības uz šo spēlētāju joprojām pieder iepriekšējam darba devējam, kas var izteikt tādu pat piedāvājumu, kādu izteikusi cita komanda, līdz ar to paturot spēlētāju savā komandā. Tāpat ierobežoti brīvais aģents var pieņemt sava jau pārstāvētā kluba kvalifikācijas līgumu par summu, kas ir nedaudz augstāka par iepriekšējo. Šajā gadījumā basketbolists vēl pēc vienas sezonas kļūst par neierobežoti brīvo aģentu un pēc tam jau var vienoties ar jebkuru citu līgas klubu.

Porziņģis savā debijas sezonā 72 mačos vidēji guva 14,3 punktus, izcīnīja 7,3 atlēkušās bumbas un bloķēja 1,9 pretinieku metienus, bet otrajā sezonā 66 spēlēs caurmērā iemeta 18,1 punktu un izcīnīja 7,2 atlēkušās bumbas, kā arī veica 2,0 blokus.

Šajā vasarā Porziņģis debitēs Latvijas basketbola valstsvienībā.

Saistītās tēmas: Fils DžeksonsKnicksKristaps PorziņģisNBA

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube