Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) nedēļas laikā nonākuši vēl divi pacienti ar ērču encefalītu, aģentūru LETA informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Tāpat pagājušajā nedēļā centrā nonāca viens pacients, kurš saslimis ar Laimas boreliozi.

No LIC līdz šim izrakstīti septiņi pacienti, kuriem bijis ērču encefalīts. Tāpat izrakstīti 17 pacienti, kuriem bijusi Laimas borelioze.

Pacienti ar ērlihiozi līdz šim LIC nav ārstējušies, papildināja Lietiņa.

LIC līdz 25.jūnijam pārbaudītas 1616 ērces, no kurām ērču encefalīts konstatēts 59 ērcēm jeb 3,65 %. No visām pārbaudītajām ērcēm 560 ērces pēc pacientu lūguma noņemtas LIC uzņemšanas nodaļā.

Pirmā ērce pārbaudei šogad tika atnesta 18.februārī, nākamā – 8.martā.

Gada griezumā pērn, salīdzinot ar 2015.gadu, par 61 gadījumu pieaugusi saslimšana ar ērču encefalītu, bija par deviņiem gadījumiem vairāk saslimšanas gadījumu ar ērlihiozi, savukārt par 16 gadījumiem mazāk – saslimšanas gadījumu ar Laimas slimību, norādīja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC epidemiologi atgādināja, ka, dodoties dabā, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt – bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Ērces visbiežāk pieķeras garāmejošiem cilvēkiem potīšu augstumā, tādēļ, pat uz īsu brīdi iebrienot zālē, jānodrošinās, lai ērce nevarētu pakļūt zem apģērba.

youtube icon
Abonēt youtube