Jūrmalas pilsētas dome strādā iedzīvotāju labā – bez politikas, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” pauž Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS).

Norādīts, ka daudzi vēlētāji nav apmierināti ar ZZS lēmumu veidot koalīciju ar “Saskaņu”, Truksnis saka, ka diez vai to var dēvēt par koalīciju. “Mēs šeit politiku nebīdām. Mums vienkārši ir vienošanās par prioritātēm Jūrmalas attīstībā,” viņš norāda. Tagad zem vienošanās par kopīgu darbu ir parakstījušies deviņi deputāti. “Pilsētas dome nedz piesaka karu, nedz sankcijas, pilsētas dome strādā iedzīvotāju labā – bez politikas,” pauž Jūrmalas mērs.

Truksnis apgalvo, ka strādāt vienmēr aicina visus. “Visus! Tos, kas grib strādāt. Ir jau tādi, kas vienmēr ļoti labi jūtas opozīcijā un kas nekad nav gribējuši strādāt pa īstam. Viens otrs deputāts ir gatavs darboties kaut kādā jomā, taču tajā pašā laikā ir pret visu – pret budžetu, pret priekšsēdētāju. Kā ar tādu sastrādāties?” viņš norāda.

Viņaprāt, iepriekšējā sasaukumā deputāti strādājuši lieliski. “Kāpēc tagad tā nevarētu būt? Domes sēdēs taču visi atrodas pie viena galda, visi taču sveicina cits citu! Ja “Saskaņa” teiks, ka, piemēram, tas novadgrāvis ir jāiztīra, vai tēvzemieši iebildīs pret to?” retoriski vaicā Truksnis. Viņš piebilst, ka “Saskaņas” deputātiem jau sākumā pateicis, ka “nebūs te nekādas ielu pārdēvēšanas vai līdzīgu politisko aktivitāšu”.

Kā ziņots, 19.jūnijā Truksnis tika ievēlēts kūrortpilsētas mēra amatā ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un partija “Saskaņa” balsīm. Lai nodrošinātu “Saskaņas” atbalstu, Jūrmalas domē izveidots vēl viens priekšsēdētāja vietnieka amats.

Sākotnēji ZZS pauda, ka Truksni mēra amatam nevirzīs. Latvijas Zaļās partijas Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Lediņš stāstīja, ka Truksnis no šīs iespējas atteikšoties veselības problēmu dēļ. Tomēr dažas dienas vēlāk ZZS savu nostāju mainīja.

No ZZS jaunajā sasaukumā ievēlēti seši deputāti, tātad, lai iegūtu vairākumu, tai bija nepieciešams vēl vismaz divu deputātu atbalsts.

ZZS iepriekš informēja, ka sadarbībai uzrunājuši nacionālo apvienību “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), kura domē ieguvusi divus deputāta mandātus, un partiju “Saskaņa”, kura ieguvusi trīs deputāta mandātus. VL-TB/LNNK pauda, ka ir gatava sadarboties ar ZZS tikai tad, ja tā mēra amatam nevirzīs Truksni. Pretējā gadījumā VL-TB/LNNK gatava strādāt domes opozīcijā.

Savukārt partiju apvienība “Tev, Jūrmalai!”/Jaunā konservatīvā partija pauda, ka ZZS noteikti jāpaliek opozīcijā, bet izrādīja vēlmi sadarboties ar VL-TB/LNNK un atsevišķiem ZZS deputātiem, kuri pārstāv Latvijas Zemnieku savienību.

Saistītās tēmas: Gatis TruksnisJūrmalas domepolitika

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube