Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) darīs visu iespējamo, lai nepieļautu valdības ieceri ģimenes ārstu darba organizēšanu, administrēšanu un līdz ar to arī finansējuma sadalīšanu uzticēt pašvaldībām, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja asociācijas pārstāve Solvita Olsena.

Pēc viņas teiktā, ģimenes ārstiem par šo valdības plānu ir milzīgs satraukums, un tie, protams, meklēs veidus, kā “aizsargāt savu pastāvēšanu”.

Olsena solīja, ka gadījumā, ja iecere ģimenes ārstu darba organizēšanu uzticēt pašvaldībām patiešām tiks virzīta tālāk, “tad streikam, iespējams, ir arī vēl kāda cita forma, jo tāda sistēmas sagraušana ir ārkārtīgi bīstama”.

LĢĀA pārstāve kārtējo reizi pauda bažas par to, ka Veselības ministrija (VM) asociācijas ieskatā ignorē ģimenes ārstu tiesības streikot. Viņa sacīja, ka vairs pat negaida, ka VM mainīs “savu ignoranto nostāju pret Latvijas likumiem”, taču ģimenes ārsti šajā situācijā padoties negrasoties.

Kā ziņots, ģimenes ārsti, kuri šomēnes sāka protesta akciju, pirms nedēļas pārgāja uz citu protesta formu, ko paši dēvē par “modificētu” streiku – tagad tiek pieņemti ne vairāk kā 20 pacienti dienā, turklāt netiek veikta pieaugušo profilakse, aģentūru LETA informēja LĢĀA.

Streika termiņš patlaban noteikts līdz 1.oktobrim. Līdz tam laikam LĢĀA gan mēģinās aicināt uz sarunu Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS), lai rastu situācijas atrisinājumu.

Saistītās tēmas: asociācijaģimenes ārstipašvaldības

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube