Lielbritānijas karalienes Elizabetes II dzīvesbiedrs Edinburgas hercogs Filips, kam jūnijā apritēja 96 gadi, šonedēļ beigs aktīvu līdzdalību oficiālos pasākumos, pirmdien paziņoja britu karaļnams, norādot, ka kopumā Filips individuāli piedalījies vairāk nekā 22,2 tūkstošos pasākumu.

Edinburgas hercogs, kurš Otrā pasaules kara laikā bija jūras spēku virsnieks, trešdien Bekingemas pilī noskatīsies Karalisko jūras spēku parādi.

“Ar to beigsies hercoga individuālā publisko pasākumu programma. Tomēr viņš reizumis varētu nolemt apmeklēt pasākumus kopā ar karalieni,” norādīja karaļnamā.

Filips maijā paziņoja, ka šogad pārtrauks dalību publiskos pasākumos.

Elizabete II, kuru Filips apprecēja 1947.gadā, par Lielbritānijas karalieni kļuva 1952.gadā. Kopš dzīvesbiedres kronēšanas Filips ir piedalījies 22 219 individuālos publiskos pasākumos, devies 637 individuālās ārvalstu vizītēs un uzstājies ar 5496 runām.

Ņemot vērā cienījamo vecumu, Edinburgas hercoga veselības stāvoklis joprojām ir labs, lai gan jūnijā viņš divas dienas pavadīja slimnīcā. Hospitalizācijas iemesls gan nav publiski zināms.

Princis Filips un 91 gadu vecā karaliene pēdējo gadu laikā ir samazinājuši karalisko pienākumu slodzi, arvien vairāk pienākumu uzticot savam vecākajam dēlam un troņmantniekam princim Čārlzam, mazdēlam princim Viljamam un citiem karaliskās ģimenes pārstāvjiem.

Kembridžas hercogs Viljams pagājušajā nedēļā beidza darbu kā neatliekamās palīdzības helikoptera pilots, lai kopā ar sievu Ketrīnu pilnībā pievērstos karalisko pienākumu izpildei.

Elizabete II ir visilgāk tronī bijušais britu monarhs, bet princis Filips – visilgāk monarhu pavadījušais partneris.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube