“Tallink” patlaban neplāno atvērt regulāru prāmju satiksmi starp Rīgu un Helsinkiem, aģentūrai LETA pastāstīja AS “Tallink Latvija” pārstāve Baiba Muceniece. Viņa norādīja, ka svētdien, 30. jūnijā, no Helsinkiem uz Rīgu izbraukušais reiss, kas otrdien, 1. augustā, atgriezās Somijas galvaspilsētā, bija speciāls Helsinki-Rīga-Helsinki reiss, kas tika organizēts līdzīgi kā, piemēram, īpašie Visbijas kruīzi (Helsinki-Tallina-Visbija-Tallina-Helsinki) vasarā.

 

Pēc Mucenieces teiktā, līdzīgi šādi reisi ir notikuši arī iepriekš, piemēram, Helsinki-Rīga-Helsinki ceļotāji no Somijas Rīgā viesojušies arī ar “Tallink” kuģiem “Baltic Queen” (2015.gada jūnijs) un “Baltic Princess” (2010. gada septembris). Notikuši arī speciāli reisi Turku-Rīga-Turku.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka nav korekti un godīgi ceļotajiem no Somijas uz Rīgu ar speciālo reisu piedēvēt alkohola tūrisma interesi.

“Lēmums par šādu kruīzu tika pieņemts jau pagājušā gadā pirms notika plašas sarunas par akcīzes nodokli. Mūsu piedāvājums Somijas tūristiem bija/ir cita jauna un interesanta pilsēta, valsts. “Tallink” ir ieguldījusi nozīmīgus finanšu līdzekļus Rīgas un Latvijas kā tūrisma galamērķa informatīvai reklāmai. Uz Rīgu šajā vienā reisā atbrauca gandrīz 2500 ceļotāju, galvenokārt somi, un pārstāvētas bija visas vecumu grupas, no gados pašiem jaunākajiem ceļotājiem līdz senioriem. Rīgā ceļotājiem tika piedāvātas vairākas iespējas, tajā skaitā organizētas ekskursijas gida vadībā pa Rīgu ar autobusu un/vai, sniedzot informāciju atbilstoši Somijas ceļotāju interesēm, ieteikumi laika pavadīšanai pēc brīvas izvēles,” klāstīja Muceniece.

Viņa uzsvēra, ka aktuālajā tirgus situācijā nav plānots atvērt regulāru prāmju satiksmi starp Rīgu un Helsinkiem. “Ņemot vērā tendences un interesi tiks izvērtēta iespēja, vai šādus speciālos (vienreizējos) kruīzus starp Rīgu un Helsinkiem organizēt arī turpmāk,” minēja “Tallink” pārstāve, piebilstot, ka arī citi papildu regulāras jūras satiksmes maršruti no Rīgas kā ceļojuma sākumpunkta nav paredzēti.

“Tallink” patlaban no Rīgas nodrošina ikdienas pasažieru, transportlīdzekļu un kravu pārvadājumu jūras satiksmi uz Stokholmu ar kuģiem “Isabelle” un “Romantika”.

Foto: Jānis Ogle

Saistītās tēmas: PrāmisRīga- HelsinkiTallink

Komentāri 5

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube