Pasaules vieglatlētikas čempionāta noslēdzošajā dienā šodien Londonā tiek sadalīti 11 medaļu komplekti, startējot arī latviešu soļotājai Agnesei Pastarei.

20 kilometru distance dāmām ar Pastares līdzdalību sāksies plkst.14.20 pēc Latvijas laika. Čempionātu tiešraidē iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Šis Pastarei būs trešais pasaules čempionāts – 2011.gadā viņa guva 28.vietu, bet 2013.gadā savu rezultātu uzlaboja līdz 23.pozīcijai. Tiesa, pirms diviem gadiem notikušajām iepriekšējām meistarsacīkstēm latviešu soļotāja nespēja kvalificēties.

Tāpat Pastare 2012.gadā Londonas olimpiskajās spēlēs bija 24.vietā, bet pērn Riodežaneiro Olimpiādē samierinājās ar 53.pozīciju.

No Latvijas sportistiem pasaules čempionātā augstāko rezultātu sasniegusi tāllēcēja Lauma Grīva, kura piektdien izcīnīja devīto vietu. Tāpat Gunta Latiševa-Čudare guva 12.vietu 400 metru skrējienā, bet Anete Kociņa bija 13.pozīcijā šķēpmešanā.

Pirms diviem gadiem Pekinā Laura Ikauniece-Admidiņa izcīnīja bronzas medaļu septiņcīņā, bet Sinta Ozoliņa bija septītā šķēpamešanā.

Svētdienas rīta sesijā tiks sadalītas uzreiz četras medaļas soļošanā – 20 un 50 kilometru soļošanā gan vīriem, gan dāmām, garākajai no distancēm debitējot dāmu ieskaitē. Savukārt vakara sesijā tiks noskaidroti čempioni augstlēkšanā vīriem, diska mešanā, 5000 metru un 800 metru skrējienos dāmām, 1500 metros vīriem, kā arī 4×400 metru stafetēs vīriem un dāmām.

4×400 metros dāmām startēs arī amerikāniete Elisona Fēliksa, kura sestdien ar zeltu 4×100 metros guva savu piecpadsmito medaļu pasaules čempionātos, kas ir visu laiku labākais sasniegums. Svētdien viņa pretendēs uz 16.medaļu.

Pasaules čempionāts ieies atmiņā ar sestdien notikušo drāmu 4×100 metru stafetē vīriem, kad jamaikiešu leģenda Useins Bolts guva traumu un nespēja finišēt savas karjeras pēdējā startā. Viņš karjeras laikā guva 11 zeltus pasaules čempionātos, kopā savācot 14 godalgas.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube