Vakarnakt notikušajā ugunsgrēkā Berlīnes viesnīcā “Berliner Tor” personīgās mantas zaudējuši 10 celtnieki no Latvijas būvuzņēmuma SIA “Easy Building”, aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma valdes loceklis Arnis Laus.

“Ugunsgrēks izcēlās ap plkst.22.30 un mūsu darbinieki no degošās viesnīcas izkļuva pēdējā brīdī. Sākotnēji, kad atskanēja signalizācija, cilvēki domāja, ka tā ir tikai pārbaude. Pēc tam, atverot numuriņa durvis, konstatēja, ka viss gaitenis jau ir dūmos un pēdējos metrus līdz bezdūmu telpai jau paveikuši ar taustes palīdzību. Par laimi, neviens no celtniekiem nav cietis,” stāstīja Laus.

Viņš informēja, ka “Easy Building” darbinieki dzīvojuši “Berliner Tor” 2.stāvā un 4.stāvā, bet dedzis ir 3.stāvs. “To darbinieku mantas, kuri dzīvoja 2.stāvā, nav gājušas bojā, lai gan ir sasmērētas un sadūmotas. Taču tiem, kas dzīvoja 4.stāvā, viss ir sadedzis – drēbes, datori, dokumentācija, čeki. Cilvēki paspēja paķert tikai naudas makus ar pasēm,” sacīja Laus.

Uzņēmuma vadītājs stāstīja, ka kopumā no viesnīcas “Berliner Tor” tika evakuēti aptuveni 300 cilvēki. Pusi nakts “Easy Building” darbinieki pavadījuši uzņēmuma mikroautobusā, pēc tam izmitināti kādā sporta zālē.

“Šodien darbiniekiem noīrējām dārgāku viesnīcu, lai cilvēki atpūšas. Rīt viņi ir gatavi turpināt darbu mūsu objektos Berlīnē,” skaidroja Laus.

“Easy Building” Berlīnē kā apakšuzņēmējs strādā divos objektos – septiņstāvu viesnīcas un septiņstāvu dzīvojamās ēkas jaunbūvēs.

“Latvijā esam strādājuši arī kā ģenerāluzņēmējs, bet Berlīnē darbojamies kā mūsu partnera – Austrijas kompānijas “VST Group” – apakšuzņēmējs. “VST Group” specializējas nenoņemamo veidņu sistēmu izbūvē,” skaidroja Laus.

Viņš arī norādīja, ka “Easy Building” saviem darbiniekiem palīdzēs arī materiāli. “Es jau viņus informēju, lai pērk visu, kas nepieciešams un saglabā čekus. Arī pats rīt dodos uz Berlīni un aizvedīšu visu nepieciešamo,” sacīja Laus.

Būvdarbos Berlīnē strādā viens “Easy Building” būvdarbu vadītājs un deviņi montāžisti. Savukārt projektu vadītājs tieši vakar ir atgriezies Latvijā.

“Easy Building” dibināta 2010.gadā un uzņēmuma īpašnieki ir SIA “Stats Invest” (75%) un SIA “LZ Company” (25%), liecina “Firmas.lv” informācija.

Pērn “Easy Building” strādāja ar 1,804 miljonu eiro apgrozījumu un guva 117 760 eiro peļņu.

Saistītās tēmas: "Berliner Tor"SIA "Easy Building"ugunsgrēks

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube