Krievijas un Baltkrievijas plānoto militāro mācību “Zapad 2017” laikā Latvijai ir jābūt gatavai dažādām iespējamām provokācijām, kas sākotnēji var izskatīties arī pēc negadījuma, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).
Viņš atzina, ka, lai gan minētās mācības Latviju, visticamāk, tieši neapdraud, tomēr tās mūsu valstij ir “papildu spriedzes elements”.
“Ja notiek tik plaša mēroga mācībās, vispirms mēs nekad nevaram izslēgt pat dažāda veida negadījumus, kas var pāraugt plaša mēroga krīzē. Ja mēs runājam par kāda iespējama militāra uzbrukuma draudiem, es domāju, ka tie nebūs, daļēji arī pateicoties tam, ka nu jau gadu mums šeit uzturas pastiprināts NATO kontingents,” norādīja Rinkēvičs.
Skaidrojot sīkāk savus izteikumus par iespējamām provokācijām un negadījumiem mācību laikā, ministrs kā piemēru minēja tīšu vai netīšu svešas valsts lidmašīnas nesaskaņotu ielidošanu Baltijas gaisa telpā, tādā veidā testējot mūsu valsts aizsardzības sistēmu. “Tādas lietas var notikt, uz to mums ir jābūt gataviem. Aizsardzības ministrija (AM) pie tā ļoti nopietni strādā,” sacīja Rinkēvičs.
Kā ziņots, galvenā ar mācībām “Zapad 2017” saistītā problēma ir caurskatāmības trūkums, tāpēc jāturpina dialogs NATO-Krievijas padomē, iepriekš, piedaloties ikgadējā Baltijas valstu un Ziemeļvalstu ārlietu ministru sanāksmē Oslo, sacīja Rinkēvičs.
Jau ziņots, ka Krievija ir uzaicinājusi Latviju novērot militārās mācības “Zapad”. AM valsts sekretārs Jānis Garisons iepriekš apliecināja, ka Latvija akceptēs šo ielūgumu un piedalīsies mācību novērošanā. Tāpat AM saņēmusi Baltkrievijas uzaicinājumu diviem militārajiem novērotājiem piedalīties septembrī paredzētajās Krievijas un Baltkrievijas mācībās.
ĀM informēja, ka septembrī gaidāmās militārās mācības “Zapad 2017” novēros trīs Latvijas pārstāvji. ĀM cer, ka Baltkrievijas piedāvātā iespēja novērotājiem ļaus iegūt atbilstošu un pilnvērtīgu informāciju par mācību norisi, turpretim Krieviju ministrija aicina pilnvērtīgi ievērot pastāvošos caurskatāmības veicināšanas mehānismus un labo praksi, kā to paredz Vīnes dokuments.

Saistītās tēmas: BaltkrievijakrievijaLatvijaProvokācijaZapad-2017

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube