Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien ierosinājis Donbasā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāju aizsardzībai izvietot ANO miera uzturētājus.

Pēc paša teiktā, viņš esot uzdevis Krievijas Ārlietu ministrijai sagatavot atbilstošu ANO Drošības padomes rezolūcijas projektu.

“Miera uzturētāju atrašanos – varētu pat teikt, nevis miera uzturētāju, bet to cilvēku, kas garantē EDSO misijas drošību – uzskatu par pilnīgi piemērotu un neredzu šeit nekā slikta. Gluži pretēji, tas nāktu par labu problēmas atrisinājumam Ukrainas dienvidaustrumos,” otrdien preses konferencē BRICS samitā Ķīnā sacīja Putins.

Tiesa gan, viņš precizēja, ka runa varētu būt “tikai par EDSO darbinieku drošības garantēšanas funkciju”.

“Otrs – šiem spēkiem šajā sakarībā ir jāatrodas uz nošķiršanas līnijas un nekādās citās teritorijās.”

“Trešais – šī jautājuma atrisināšanai ir jānotiek ne savādāk kā pēc pušu nošķiršanas un smagā bruņojuma atvilkšanas, un tas nevar notikt bez tiešiem kontaktiem ar pašpasludināto republiku DTR un LTR pārstāvjiem,” piebilda Putins.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube