Dzīvnieku barības “Dogo” ražotājs “Tukuma straume” ir saņēmis neatkarīgas, akreditētas un starptautiskas laboratorijas “Agrolab Group” analīžu rezultātus, kuri neapliecina urīnvielas jeb karbamīda esamību uzņēmuma ražotajā barībā suņiem un kaķiem, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Tādējādi “Tukuma straume” ir atsākusi ražošanu un turpina sadarboties ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) barības kvalitātes standartu nodrošināšanā.

“Mēs jau sākotnēji bijām pārliecināti, ka mūsu ražotajā barībā karbamīda klātbūtne nav iespējama, tādēļ bijām pārsteigti par aizdomīgajiem analīžu rezultātiem,” norādīja “Tukuma straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks, paužot cerību, ka jau tuvākajā laikā uzņēmums varēs apliecināt savas produkcijas kvalitāti un nekaitīgumu.

Kompānijā arī informēja, ka uzņēmums nebaidās no PVD pastiprinātajām pārbaudēm, jo ražošana ir nostādīta ļoti augstā tehnoloģiskā līmenī un atbilst augstākajiem Eiropas kvalitātes standartiem.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere aģentūrai LETA pastāstīja, ka PVD savu darbību balsta uz valsts uzraudzības ietvaros izmeklēto paraugu rezultātiem, tāpēc “Tukuma straumei” ir jāturpina izņemt no apgrozības tās produkcijas partijas, kurās laboratorija oficiālās kontroles ietvaros ņemtajos paraugos ir konstatējusi karbamīdu.

Pēc viņas sacītā, uzņēmums var turpināt ražot un izplatīt barību, paškontroles ietvaros veicot laboratoriskos izmeklējumus, lai pārliecinātos, ka suņu un kaķu barība nesatur karbamīdu.

Meistere atzina, ka līdz šim “Tukuma straume” ir sadarbojusies ar PVD, un notiek piesārņoto partiju atlikumu atsaukšana no tirdzniecības.

Jau ziņots, ka PVD “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” 17.augustā konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu jeb urīnvielu. Minētās barības partijas numurs (kods) ir 2870, un tās derīguma termiņš ir līdz 2018.gada 29.jūnijam.

Turpretī 25.augustā PVD karbamīdu ir konstatējis arī citos laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos AS “Tukuma straume” ražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos, tostarp pilnvērtīgā barībā suņiem “Dogo ar mājputnu gaļu” (partijas nr.2993, derīguma termiņš – 2018.gada 24.jūlijs), pilnvērtīgā barībā suņiem “Dogo ar mājputnu gaļu” (partijas nr.2780, derīguma termiņš – 2018.gada 8.jūnijs), barībā kaķiem “Ņau Ņau” (partijas nr.3052, derīguma termiņš – 2018.gada 4.augusts), pilnvērtīgā barībā suņiem “Dogo ar gaļu” (partijas nr. 2966, derīguma termiņš – 2018.gada 17.jūlijs) un pilnvērtīgā barībā suņiem “Dogo ar gaļu” (partijas nr. 2806, derīguma termiņš – 2018.gada 12.jūnijs).

“Tukuma straumes” valdes priekšsēdētājs aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka uzņēmuma speciālisti iepazīstas ar šo analīžu rezultātiem, taču to secinājumi patlaban neesot saprotami, ņemot vērā nelielos izejvielās konstatētos neatļautās vielas apmērus, kuru klātbūtne būtu neloģiska.

Viņš teica, ka uzņēmums pats paņēmis barības paraugus un nosūtījis tos neatkarīgām pārbaudēm, taču no plašākiem komentāriem atturējās.

Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār.

Saistītās tēmas: "Agrolab Group""Tukuma straume"dogokarbamīds

youtube icon
Abonēt youtube