Pagājušā gadā medijos plaši tika apspriesta tēma par ļoti bīstamu suņu slimību, ko, iespējams, izraisīja Latvijā ražota suņu barība “Dogo”. Sociālajos tīklos cilvēki dalījās ar savām aizdomām par suņu slimību.

Atsaucoties uz LSM avotu, par sabiedrībā saziedotajiem līdzekļiem notikušajos pētījumos – SIA “Tukuma straume” ražotajā suņu barībā “Dogo” nav atrastas vielas, kas varēja izraisīt bīstamu slimību, tomēr ir atrastas vielas, kurām tur būt nevajadzētu. Sakarā ar pētījumu rezultātiem, ārstiem nav šaubu par suņu slimību saistību ar konkrētu barību, Latvijas Radio intervijā sacīja Latvijas Veterinārās biedrības pārstāve Lita Konopore :” Šobrīd vairs nav šaubu, ka tā varētu būt sakritība, tā ir vistiešākā cēlonība.”

Kā arī viņa atzina, ka, sakarā ar konkrētās situācijas neparasto gadījumu, Latvijas zinātniekiem palīdz arī brīvprātīgie kolēģi, kas liecina par to, ka ārsti varētu būt tuvu kādam svarīgam jaunatklājumam.

Paldies Dievam suņu saslimšanas vilnis valstī ir rimies, jo vēl aprīlī veterinārie ārsti bija izmisumā, reģistrējot 20 jaunus saslimšanas gadījumus.

Ir ziņots, ka uzņēmums “Tukuma straume”, kas ražo barību “Dogo” pēc šī skandāla Latvijā esot zaudējusi pusi tirgus daļas.

 

Saistītās tēmas: bīstamidogosuņu barība

youtube icon
Abonēt youtube