Par Krievijas un Baltkrievijas kopīgajām militārajām mācībām “Zapad 2017” Latvijā tiek celta pārāk liela ažiotāža, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš norādīja, ka neapšaubāmi spriedze reģionā pieaug, jo šīs mācības notiek netālu no Baltijas valstu robežām, tomēr tajā pašā laikā jādomā par jebkuru mācību mērķi, kāpēc tās tiek veiktas, un viens no šādiem mērķiem, pēc Vējoņa domām, ir iebiedēšana.

“Manuprāt, mēs nedrīkstam ļauties iebiedēšanai. Tas ir Krievijas puses mērķis iebiedēt Latviju un Baltijas valstis, lai mēs justos nedroši, un tas, manuprāt, ir lielākais mērķis, kāpēc šādas mācības tiek veiktas tik tuvu robežai. Atstrādāt kādus scenārijus, kas mācībās parasti notiek, var arī jebkurā poligonā un ne tik tuvu robežai,” uzsvēra Vējonis.

Valsts prezidents atgādināja, ka nevajag ļauties iebiedēšanai un iespējamām provokācijām informatīvajā telpā, tādēļ gan medijiem, gan sabiedrībai jābūt kritiskiem, lai neiekristu kādas puses izliktajos slazdos.

Arī Kučinskis piebilda, ka ap šīm mācībām nevajadzētu pašiem celt ažiotāžu, jo tā drīzāk nāk par labu tiem, kas nemīl Latviju, nevis pašiem.

Jau ziņots, ka Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību “Zapad” aktīvā fāze norisināsies no 14.septembra līdz 20.septembrim. Baltijas valstīs ir bažas, ka Krievija mācības var izmantot agresīviem nolūkiem.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube