Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu pret vīrieti, kurš tērpies zagtā policijas formas tērpā apkrāpa spēļu zāles darbinieci, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Kristīne Sutugina.

Apsūdzētā persona naktī uz pērnā gada 1.augustu, iekļūstot Valsts policijas (VP) iecirkņa divās telpās, nozaga no tām vairākas kustamas mantas, tostarp VP formas tērpa virsjaku, cepuri, piespraudes un VP zīmogu.

Uzvilcis policijas formas tērpu, paņemdams līdzi VP zīmogu, apsūdzētais devās uz kādu spēļu zāli, kur kādai spēļu zāles darbiniecei uzdevās par policijas darbinieku. Vīrietis darbiniecei uzdeva jautājumus par naudas maiņu. Maldinot darbinieci, apsūdzētais viņai skaidroja, ka banknotes ar nominālvērtību 50 eiro ir iezīmētas un viņš tās visas izņems. Apsūdzētais uzrakstīja apliecinājumu, ka viņš kā varas pārstāvis izņem no spēļu zāles naudu 550 eiro, tas ir, vienpadsmit banknotes ar nominālvērtību 50 eiro.

Darbiniece, būdama pārliecināta, ka minētais vīrietis tiešām ir policijas darbinieks, tās viņam izsniedza.

Apsūdzētais pērnā gada 23.jūlija vakarā, atrodoties pie kāda tirdzniecības centra ieejas durvīm, piegāja pie ziedojumu fonda stenda un paņēma fonda ziedojumu kasti, kurā atradās 119,17 eiro. Šajā mēnesī apsūdzētais veica vēl vairākas citas noziedzīgas darbības.

Cietušie kopumā pieteikuši kaitējuma kompensāciju vairāk nekā 6000 eiro apmērā.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītās tēmas: Prokuratūraspēļu zāles darbinieceZagšana

youtube icon
Abonēt youtube