Lai izstrādātu viedo autostāvvietu sistēmu un samazinātu sastrēgumus un gaisa piesārņojumu galvaspilsētā, Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma” plāno iesaistīties teju 8,7 miljonu eiro vērtā Eiropas Savienības (ES) vides un klimata pasākumu programmas “LIFE” finansētajā projektā “Viedo pilsētu tehnoloģiju resursu efektīvai izmantošanai un vides kvalitātes uzlabošanai”, trešdien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā pastāstīja “Rīgas gaismas” vadītājs Jānis Drulle.

Aģentūras vadītājs skaidroja, ka Rīgas pilsētas centrā nozīmīga problēma ir satiksmes sastrēgumi un to radītais gaisa piesārņojums. Viens no būtiskiem sastrēgumu radītājiem ir autostāvvietu meklēšana. Autostāvvietu meklēšana rada mobilu automašīnu rindu, kura meklē stāvvietas, bet tajā pašā laikā atrodas kopējā satiksmes plūsmā. Daudziem tvitera lietotājiem šķiet aizdomīgi, ka aplikācijas izveidei nepieciešama tik liela naudas summa.

Uzņēmējs Normunds Bergs spriež par Rīgas pašvaldības plānus.

Bijušajam Latvijas ekonomikas ministram, partijas “Kustība Par!” vadītājam Danielam Pavļutam ir sava versija, kā iztērēt 8,7 miljonus eiro.

Tikmēr bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs joko par projektam paredzēto naudas summu.

Nodibinājuma “Sociālo pakalpojumu aģentūra” mediju konsultants Dzintris Kolāts cenšas uzzināt, cik pamatotas ir prognozētās izmaksas.

Tvitera lietotājs Uldis Ķirsis meklē izdevīgāku variantu.

Žurnāliste Inga Spriņģe aicina sabiedrību novērst šāda projekta realizāciju.

Diskusijā iesaistās partijas “Vienotība”priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis.

Latvijas hokeja federācijas prezidenta asistents Andžejs Mickēvičs norāda, ka šādas aplikācijas izveidē jārēķinās ar augstām izmaksām.

Ideju par šādas aplikācijas izveidi atbalsta Jānis Ratkevičs.

Skeptisks par šādas aplikācijas noderīgumu ir koka būvniecības klastera izpilddirektors Gatis Zamurs.

 

 

youtube icon
Abonēt youtube