Krievijas politiskie līderi nespēj iegrožot savu naidu pret Rietumiem, uzrunājot Apvienoto Nāciju Ģenerālo asambleju, otrdien paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Viņa sacīja, ka par to spilgti liecina Krievijas un Baltkrievijas kopīgās militārās mācības “Zapad 2017”.

“Mācības “Zapad” ir tikai viens no simptomiem Kremļa nespējai beidzot atmest savu naidu pret Rietumiem,” sacīja Grībauskaite.

Prezidente sacīja, ka Kremlis ar “Zapad” apmāca savu armiju uzbrukt Rietumiem.

Lai gan pašreiz ANO Ģenerālajā asamblejā galvenā uzmanība pievērsta Ziemeļkorejai, Irānai un rohindžu situācijai Mjanmā, Grībauskaite aicināja pasaules līderus atgriezties pie Austrumeiropas, kur “Krievija pielieto tādas pašas šantāžas, terorizēšanas un agresijas metodes”.

“Neskatoties uz Krievijas kā Drošības padomes pastāvīgās locekles īpašo atbildību aizsargāt starptautisko mieru, tā pārkāpa ANO statūtus, uzbrūkot Gruzijai, nelegāli anektējot Krimu un tieši piedaloties karā Austrumukrainā,” sacīja Grībauskaite.

Ģenerālajā asamblejā otrdien tika spriests arī par iespējamajām ANO reformām.

ASV prezidents Donalds Tramps un ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs galvenokārt runāja par nepieciešamību samazināt birokrātiju, lai palielinātu organizācijas iespējas.

Arī Lietuva atbalstīja Trampa ANO reformu iniciatīvu, Grībauskaitei norādot, ka līdz šim ANO nav izdevies pasargāt pasauli no kariem un nestabilitātes.

“Tagad mēs saskaramies ar izvēli – vai nu mēs dodam šai organizācijai balsi, lai saceltos pret pārkāpumiem, vai padarām to nenozīmīgu,” uzsvēra Lietuvas prezidente.

youtube icon
Abonēt youtube