Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis (22-0-0) šovakar pasaules boksa supersērijas 1/4 fināla cīņā tikās ar Īrijā dzīvojošo Kubas cīkstoni Maiku Peresu (22-2-1). 32 gadus vecajam Briedim tā bija pirmā cīņa kopš lielās uzvaras pār vācieti Marko Huku, kur latvietis izcīnīja prestižo WBC jostu.

Pasaules boksa supersērijā piedalās astoņi labākie pirmā svara (līdz 90,7 kg) bokseri, kuri izslēgšanas turnīra formātā cīnās pa galveno balvu – Muhameda Ali trofeju, kā arī  daļu no aptuveni 45 miljonus eiro vērtā balvu fonda. Pirms cīņas izplatījās informācija, ka dueļa uzvarētājs nopelnīs vienu miljonu eiro.

31 gadu vecais Perezs savā pēdējā cīņā 10. jūnijā uzveica slovāku Viktoru Biščaku, bet iepriekš piekāpās Krievijas bokserim Aleksandram Povetkinam. Jāatzīmē, ka Peress bija uzskatāms kā Briedim neērts pretinieks, jo ir kreilis. Pret kreiļiem Briedis nopietnas cīņas vēl līdz šim nebija aizvadījis. Dueļa uzvarētājs nākamajā turnīra fāzēt tiktos ar jaudīgo Ukrainas cīkstoni Oleksandru Usiku.

Cīņas gaita

Pirmais raunds iesākās ar uzmanīgu boksu. Pirmais agresīvā uzbrukumā devās Peress, bet latvietis prasmīgi aizsargājās. Abi bokseri ievēroja piesardzību, bet centās veikt asus uzbrukumus. Otrajā raundā turpinājās līdzīga cīņa. Agresīvākos uzbrukumos metās arī Briedis, taču Peress prata apslāpēt viņa mēģinājumus.

Trešajā raundā Peress pārsita Briedim uzaci, bet bokseri bieži saķērās viens ar otru un viens otram veica sitienus pa muguru. Ceturtajā raundā Briedis veica dažus uzbrukumus, bet Peress izpildīja tiešu sitienu latvietim sejā. Raunda izskaņā mājinieks turēja Peresu aiz kakla, par ko kubietis mūsējo pagrūda.

Piektajā dueļa nogrieznī Briedis pirmo reizi mēģināja nokautēt Peresu, veicot nopietnu uzbrukumu, ko gan latvieša pretinieks neitralizēja. Cīņas vidū jeb sestajā raundā Peress centās Briedi dzīt stūrī, tomēr šajā raundā neviens no bokseriem neveica nopietnus mēģinājumus viens otru nokautēt.

Septītais raunds aizritēja līdzīgā cīņā. Abi cīkstoņi bija jau manāmi paguruši, taču skatītāju dzīts uz priekšu Briedis cīnījās, cik varēja. Kādā no epizodēm Mairis veica efektīvu sitienu no apakšas kakla un žokļa rajonā, tomēr kubietis nekrita. Astotajā raundā Briedis centās saasināt notikumus ringā, metoties asos uzbrukumos un vairākas reizes labi trāpot savam pretiniekam.

Peress fiziski turējās labi, uzņemot vairāk sitienu, nekā Briedis. Pirms pirmā raunda statistika vēstīja par labu latvietim – Briedis bija izpildījis 177 sitienus, kamēr Peress 165. Tāpat latvietim bija vairāk precīzu sitienu kā Kubas sportistam.

Devītā raunda spilgtākajos momentos atkal figurēja Briedis, kurš veica vēl vienu labu sitienu no apakšas. 10. raundā turpinājās taktiska cīņa, taču ik pēc uzbrukuma bokseri saķērās un mazināja tempu. Tiesnesis izšķīrās sodīt Briedi par neatļauta paņēmiena veikšanu, noņemot latvietim punktus.

Priekšpēdējā raundā latvietis atkal centās uzbrukt agresīvi, taču arī Peress lūkoja atbildēt ar to pašu. Pirms pēdējā raunda bija diezgan skaidrs, ka cīņas uzvarētājs tiks noteikts pēc punktiem. 12. raundā abi cīkstoņi bija pamatīgi uzvilkušies un mēģināja viens otru piebeigt ar nokautu, turklāt tuvāk šādam scenārijam bija Briedis, kurš spēcīgi satricināja Peresa žokli.

Cīņa noslēdzās bez nokauta un tādējādi viss bija tiesnešu rokās. Ringa vidū tiesnesis lēma, ka uzvara tiek piešķirta Briedim, kas ļāva pamatīgi uzgavilēt sanākušajai publikai. Mairis Briedis tādējādi izcīnīja savu 23. uzvaru karjeras 23 cīņās un 1/2 finālā viņam pretī stāsies ukrainis Oleksandrs Usiks.

Saistītās tēmas: bokssLatvijaMairis Briedis

youtube icon
Abonēt youtube