Lai novērstu iespējamos pārkāpumus un rīdziniekiem sniegtu informāciju par pēc iespējas caurspīdīgāka pašvaldības uzņēmuma darbību, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) aicinājis Valsts kontroli (VK) izvērtēt un rast iespēju veikt ārpus kārtas revīziju SIA “Rīgas satiksme”.

Kā aģentūru LETA informēja ministra padomniece Sanita Dika-Bokmeldere, ministrs šādu aicinājumu izteicis, jo Rīgas dome atbalstījusi tā dēvēto “Viedās Rīgas” projektu par 8,6 miljoniem eiro, kura īstenotājs ir pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme”, kā arī vērtējot nesen domes atbalstīto aizņēmuma garantiju šim pašam uzņēmumam 4,3 miljonu apjomā un publiskajā telpā izskanējušās bažas par uzņēmuma iespējamo maksātnespēju.

Gerhards norādīja, ka, iepazīstoties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīcībā esošo informāciju, rodas pamatotas bažas par Rīgas domes kapitālsabiedrības “Rīgas satiksme” nespēju tikt galā ar tai uzticētajiem projektiem un finansēm. “Atceramies neseno “nano ūdens” skandālu, slepeno tā dēvētā “kapu tramvaja” līnijas virzīšanu, neuzklausot sabiedrības viedokli un citus gadījumus,” atgādina Gerhards.

Viņš skaidroja, ka uzņēmums katru gadu arvien vairāk slīkstot parādsaistībās, kas neliecinot par kapitālsabiedrības spēju efektīvi un atbildīgi strādāt rīdzinieku, nodokļu maksātāju labā. “Ņemot vērā, ka tuvākajā laikā projekti, kuros paredzēta “Rīgas satiksme” dalība, ir plānoti ar vairāku miljonu valsts budžeta finansējumu, šodien vērsos pie valsts kontrolieres, prasot pēc iespējas ātrāk rast iespēju veikt ārpus kārtas revīziju šajā uzņēmumā,” sacīja Gerhards.

VARAM iepazinusies ar Rīgas domes lēmumu par galvojumu Rīgas pašvaldības sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Rīgas satiksme” aizņēmumam no valsts budžeta Kohēzijas fonda Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstībai. Rīgas dome nolēmusi sniegt galvojumu 100% apmērā valsts aizdevumam līdz 4,3 miljoniem eiro.

Tāpat arī “Rīgas satiksme” izstrādāja projektu “Viedo pilsētu tehnoloģijas resursu efektīvai izmantošanai un vides kvalitātes uzlabošanai”, prasot atbalstu no Eiropas Savienības vides un klimata pasākumu programmas “LIFE”. Projektā plānoti vēl citi pieci partneri, tostarp Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma”. Kopējais projekta budžets plānots vairāk nekā 8,6 miljoni eiro.

Saistītās tēmas: Kaspars GerhardsSIA "Rīgas satiksme"

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube