Kampaņā “Par labām attiecībām” vairāk nekā 500 Latvijas iedzīvotāju sniedza priekšlikumus braukšanas kultūras uzlabošanai, kurus apkopojot izstrādāti pieci jauni nerakstītie ceļu satiksmes likumi, aģentūrai LETA pavēstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Direkcijas pārstāvji skaidroja, ka tāpat CSDD izstrādājusi spilgtas ceļazīmes un asprātīgus skaidrojumus ar vienotu mērķi – uzlabot dažādu satiksmes dalībnieku attiecības uz ceļa.

Biežāk saņemtie ieteikumi saistīti ar satiksmes plūsmas uzlabošanu un saprātīgu, cieņpilnu brauktuves vai ietves sadalīšanu starp auto, moto un velo braucējiem, kā arī gājējiem.

Pieci jaunizveidotie likumi papildinās kampaņas “Par labām attiecībām” vasarā publiskoto 10 nerakstīto likumu klāstu. Pieci jaunizveidoti likumi ir “M nozīmē arī mīlestību – esam pieklājīgi un iecietīgi pret tiem, kuri vēl mācās un apgūst auto vadīšanas iemaņas”; “Tu neesi viens – nekavējam satiksmi – braucam plūsmā un ritmā”; “Neliec uz sevi gaidīt – neguļam pie zaļās gaismas – sākam kustību uzreiz”; “Ar visiem pa labam – turamies pie labās malas arī gājēju un velo celiņos”; “Dod iespēju citiem – braucam pa labo joslu, kreiso atstājam apsteigšanai”.

“Latvijas sabiedrībai ir svarīgi ievērot labas braukšanas kultūras principus. To apliecina iedzīvotāju aktivitāte, iesaistoties kampaņā “Par labām attiecībām”. Ceļu satiksmes dalībnieku lielā atsaucība un iesaiste mums ir ļāvusi papildināt nerakstīto likumu klāstu, kā arī izvērtēt, kuri ir mūsu braukšanas kultūras klupšanas akmeņi. Tas ir pozitīvs rādītājs, ka satiksmes dalībnieki paši uzņemas iniciatīvu un domā par to, kā veicināt drošu braukšanu un pārvietošanos pa Latvijas ceļiem,” pauda CSDD kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris.

Kampaņas apkopoto 10 nerakstīto likumu topu vietnē “nerakstitie.lv” ir apmeklējuši vairāk nekā 18 000 cilvēku. Ceļu satiksmes kultūras kampaņu “Par labām attiecībām” organizē CSDD, un to atbalsta apdrošināšanas sabiedrība “ERGO” un “CIRCE K”.

Saistītās tēmas: "Par labām attiecībām"

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube