Šodien Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skolā 74 kadetu kandidāti, kas sāka kareivja pamatapmācības kursu šā gada septembrī, svinīgā ceremonijā nodos karavīra zvērestu, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā (ĀM).

Kareivja pamatapmācības kursā kadetu kandidāti 13 nedēļās apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus, skaidroja ministrijā.

Kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmās piecas nedēļas noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, līdz tam lielākoties notiek teorētiskā apmācība. Otrajā posmā, kas ilgst astoņas nedēļas, iegūtās zināšanas nostiprina praktiski – jaunie karavīri mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas. Pamatapmācības kurss noslēgsies 9.decembrī.

NBS informē, ka profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp, Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku interneta vietnē “www.mil.lv”.

Ministrijā norādīja, ka, dienot bruņotajos spēkos, karavīrs iegūst stabilitāti, turpmāku apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautisko operāciju rajonos, karjeras izaugsmi, konkurētspējīgu atalgojumu un plašas sociālās garantijas. Kareivja profesiju, kas ir arī militārās karjeras sākumposms, apgūst Kājnieku skolā Alūksnē vai Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos.

Lai kļūtu par kareivi, ir jābūt Latvijas pilsonim ar vismaz pamatizglītību vecumā no 18 līdz 39 gadiem. Pēc pamata iemaņu apgūšanas militārais dienests turpināsies, izvēlētājā vienībā apgūstot iemaņas specialitātē un veicot kolektīvo apmācību.

Bruņotie spēki piedāvā iespēju izvēlēties dienestu kādā no apakšvienībām Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, Jūras spēkos un Gaisa spēkos, kā arī Štāba bataljonā un specializētajās bruņoto spēku apakšvienībās, kurās lieti noderēs civilajā dzīvē iegūtās aroda prasmes.

Saistītās tēmas: KaravīriNBSzvērests

youtube icon
Abonēt youtube