Šogad konkursa “Supernova” ir mainījies dziesmu atlases process un jau no pirmā posma dziesmu vērtēšanā iesaistās skatītāji jeb “tautas balsojums”. Sistēma ir vienkārša – klausies visas dziesmas un spied “patīk” vai “nepatīk”. Šī teksta autors jau paguva izvērtēt potenciālos pretendentus uz Eirovīziju. Kā parasti netrūkst “okartistu”, bet ir arī vairāki spēcīgi pretendenti uz uzvaru.

LNT šova “O! Kartes akadēmija” radītās mūziķes Marta Ritova un Madara Ģēgere arī šogad nedomā laist garām iespēju pabūt kaut uz mirkli televīzijā un pretendē uz vietu “Supernova” konkursā. Šogad dominē dziesmas ar spēcīgiem vīriešu vokāliem. Taču, lielākoties jau pēc piedziedājuma sāk palikt garlaicīgi. Šajā kategorijā viens no spēcīgākajiem konkurentiem būs šobrīt TV3 šovā “X- Faktors” redzamais Edgars Kreilis, kas ar savu dziesmu “Younger Days” jau ir iekarojis publikas simpātijas. Turklāt pie šīs dziesmas roku pielicis Kaspars Ansons. Runājot par labo – šogad pēc ilgākas pauzes uz vietu “Supernova” cīņā pretendē arī divas jau klausītāju iemīļotas dziedātājas. Un jāsaka, ka abas piedāvā pilnīgi atšķirīga žanra dziesmas, kas pilnībā pārņem savā varā. Dziedātāja Jenny May jeb īstajā vārdā Maija Stuģe ar latino stila hitu spāņu valodā “Solidad” neviļus liek kustēties gurniem un raustīties rociņām. Savu karjeru dziedātāja sāka tieši ar startu Eirovīzijas atlasē dziedot dziesmu “I’m Alone”. Toreiz viņa ieguva trešo vietu. Iespējams šī gada latino hits būs vēl lipīgāks un aizvedīs viņu līdz pat Portugālei? Savukārt, Fox Lima jeb īstajā vārdā Alise Ketnere ar savu “Sapņu dziesmu” aizved nereālā kosmiskā skaņu ceļojumā. Jāatgādina, ka Fox Lima pirms pāris gadiem jau mēģināja savi pierādīt pašmāju Eirovīzijas konkursā ar dziesmu “Tirpini”. Latvijā viņa ieguva pēdējo vietu, savukārt ārzemēs šī dziesma guva uzvaru Džona Lenona dziesmu autoru konkursā. Varbūt šis būs gads, kad arī dzimtenē novērtēs Enigmas balsi?

Kas gan būtu “Supernova” bez dīvainīšiem un plaģiātiem? Šajā ziņa izcelt ir vērts dziesmu dzimtajā valodā “Laivā”, kuras lirika liks pasmaidīt klausītājiem. Un ar šīs dziesmas nosūtīšanu uz Portugāli varētu lieliski parādīt, ka mums visa Eirovīzija ir pie kājas. Latviešu valodā ir arī dziesma ” Pīlītes”. Tiesa, klausoties tās melodiju, organiski gribas dzirdēt Mārtiņa Freimaņa smeldzīgo balsi dziedam “Cik ilgi neizžūst tavs lietus dārzs”, vēl traģiskāk ir ar angļu mēlē dzirdamo dziesmu “Eye”. Šo melodiju klausoties atmiņā iezogas vārds “Luna” un divas dāmas Belinda Karlisle un Mecano, kas pavedinoši izrāda savu augumu uz pilnmēness fona. Pat trīs reizes noklausoties pašmāju autora “Eye”, nepamet sajūta, ka melodija ir šo divu leģendāro “Luna” tematikas dziesmu miksējums.

Foto: Jānis Ogle

 

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube