Latvijas čempionvienības basketbolā “VEF Rīga” spēlētāji svētdien VTB Vienotās līgas mačā pret Sanktpēterburgas “Zeņit” vienību nebija pelnījuši zaudējumu, uzskata rīdzinieku galvenais treneris Jānis Gailītis.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “VEF Rīga” svētdien izbraukumā, otrajā puslaikā izlaižot desmit punktu pārsvaru, ar 83:84 piekāpās “Zeņit”, ciešot trešo zaudējumu tikpat cīņās.

“Viss ko varu pateikt – puiši nebija pelnījuši zaudējumu. Tomēr tāds ir basketbols. Spēlētājiem mača beigās nepietika ātruma un spēka, turklāt mums mums otrā un trešā numura pozīcijās trūka radošuma,” krievu klubs citā Gailīša teikto. “Nespējām izmantot dažus uzbrukumus, jo mums vienkārši neviens nespēja uzņemties iniciatīvu.”

Tikmēr “Zeņit” galvenais treneris Vasīlijs Karasjovs norādīja, ka starpsezonā “VEF Rīga” vienību atstājuši vairāki līderi.

“Ja paskatāmies uz pašreizējo “VEF Rīga” sastāvu, vairāki spēlētāji ir atstājuši komandu. Šīs vienības rindās ir vairāki jauni basketbolisti, kuri ar šo līmeni vēl nav pilnībā apraduši,” teica Karasjovs. “Mūsu uzdevums bija uzvarēt šo spēli, kā arī pamazām uzņemt formu, un mēs tam izmantojam katru iespēju.”

Ar trim zaudējumiem trīs spēlēs “VEF Rīga” līgas kopvērtējumā ir pēdējā vietā.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē tās pašas 13 komandas, kas iepriekšējā sezonā, aizvadot divu apļu turnīru, bet pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Kazahstānas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Himki” vienību.

Septiņās no astoņām iepriekšējām Vienotās līgas sezonām par čempioni kronēta CSKA, bet 2011.gadā uzvarēja “Himki”.

Saistītās tēmas: Sanktpēterburgas "Zeņit"VEF RīgaZaudējums

youtube icon
Abonēt youtube