Ņujorkas Manhetenas rajonā piektdien kāds vīrietis ar kravas automašīnu sabrauca cilvēkus uz velosipēdistu celiņa, nogalinot vismaz astoņus cilvēkus un vairākus ievainojot, paziņoja Ņujorkas mērs Bils de Blāzio, kurš nosauca šo uzbrukumu par teroraktu.

 

Iepriekš bija ziņots, ka šajā uzbrukumā nogalināti vismaz seši cilvēki un ievainoti vēl deviņi.

Kad automašīna turpināja braukt un sadūrās ar citu spēkratu, uzbrucējs izlēca no tās, turot rokās divas šaujamieroča imitācijas, un Ņujorkas policija viņu sašāva un aizturēja.

Uzbrukums, kura motīvs vēl nav noskaidrots, notika dažu kvartālu attālumā no Pasaules Tirdzniecības centra atrašanās vietas un no 11.septembra teroraktu upuru memoriāla laikā, kad Ņujorkā tika svinēts Helovīns.

Notikuma vietā ieradās policija un ātrās palīdzības mašīnas, un virs tās sāka riņķot helikopteri. Tur ieradās arī Ņujorkas mērs Bils de Blāzio un štata gubernators Endrū Kuomo, kas uz vietas tika informēti par notikušo.

Par šo incidentu tika informēts arī ASV prezidents Donalds Tramps.

Uzbrucēja izmantotā kravas mašīna bija iznomāta.

Policija paziņoja, ka ir aizturējusi vienu cilvēku un nav citu aizdomās turamo, tomēr izmeklēšana vēl turpinās.

Pēc uzbrukuma tika slēgtas divas tuvumā esošas skolas.

Šis ir pirmais uzbrukums ar cilvēku upuriem Ņujorkā kopš 18.maija, kad ASV karaflotes veterāns ar automašīnu ietriecās gājējos Taimskvērā, nogalinot 18 gadus vecu sievieti un ievainojot vēl 22 cilvēkus.

https://www.youtube.com/watch?v=G5Crx_oL1Ys

Saistītās tēmas: ManhetenaTeroraktsteroristi

youtube icon
Abonēt youtube