Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas “Dinamo” uzbrucējam Laurim Dārziņam smagās ceļgala traumas ārstēšanas laikā nebija šaubu par to, vai viņš varēs atgriezties laukumā un sekmīgi turpināt karjeru, sarunā ar žurnālistiem atklāja hokejists.

Dārziņš laukumā atgriezās svētdien un jau savā otrajā nomaiņā guva vārtus. Tāpat viņš realizēja “bullīti” pēcspēles metienu sērijā un palīdzēja Rīgas “Dinamo” savā laukumā ar rezultātu 3:2 pārspēt Jekaterinburgas “Avtomoblist”.

“Prieks pašam, visai manai komandai un tuviniekiem, kuri bija klāt visu laiku, palīdzot atgriezties. Tā ir arī viņu uzvara. Tāpat arī komanda kļuvusi par manu ģimeni. Bija laba enerģija gan uz soliņa, gan laukumā. Gribētu, lai rezultāti ietu uz augšu. Skatītāji arī bija līmenī, spēlē man bija ļoti īpaša. Centos, cik vien varēju. Sen nebija spēlēts, kas varēja negatīvi atsaukties uz sniegumu, tāpēc mēģināju ieiet ritmā saprātīgi,” stāstīja Dārziņš.

Pavasarī Dārziņš Latvijas izlases noslēdzošajā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta guva priekšējo krustenisko saišu plīsumu, kā rezultātā vairāk nekā pusgadu nācās iztikt bez hokeja.

“Nedēļu pēc manis tādu pašu traumu guva Zlatans Ibrahimovičs. Nolēmu, ka man jāatgriežas ātrāk par viņu. Viņš sestdien nospēlēja 13 minūtes, es savā pirmajā mačā pēc atgriešanās – nedaudz vairāk. Sauksim to par neizšķirtu. Darīju visu, kas manos spēkos, lai atgrieztos laukumā. Termiņš, kurā esmu atgriezies laukumā, ir objektīvs šādai traumai,” skaidroja Dārziņš.

Savā pirmajā mačā pēc traumas izārstēšanas Dārziņš nevairījās no fiziska kontakta ar pretiniekiem.

“Nav tā, ka izgāju pirmo reizi laukumā ar komandu un iesaistījos divcīņās. Jau mēnesi esmu apbružājies hokejā. Ja sākumā no jauna bija jāmācās visas kustības, tad pēdējā mēnesī jau bija intensīvi treniņi un divcīņas. Nebija liela šoka, izejot laukumā. Jāatsakās no instinktiem, tad jau pamazām pieradīšu,” atzīmēja Dārziņš.

Tajā pat laikā Dārziņš pirmajās nomaiņās bija piesardzīgs un paturēja prāta, ka ilgu laiku nav spēlēts.

“Centos sevi piezemēt. Apzinos, ka pēc tik ilga laika neesmu fiziski vislabākajā stāvoklī. Nebūtu prāta darbs pirmajās nomaiņās skriet uz 130% un glābt pasauli,” uzsvēra Dārziņš.

Otrdien Rīgas “Dinamo” savā laukumā tiksies ar Dārziņa savulaik pārstāvēto Čeļabinskas “Traktor”, bet pēc tam rīdziniekiem būs četras izbraukuma spēles. Dārziņš ir pārliecināts, ka tālais izbraukums neatstās nekādas sekas uz traumēto ceļgalu.

“Esmu diezgan labi pastrādājis, taču man vēl nekas nav beidzies. Kaut gan izgāju uz ledus, tas nenozīmē, ka rehabilitācijas periods ir beidzies. Vēl tāls ceļš ejams. Ķirurgi un fizioterapeiti saka, ka paies laiks, kamēr vairs nejutīšu traumas sekas,” teica Dārziņš.

Kā atklāja Dārziņš, viņš jau nākamajā dienā pēc traumas gūšanas bija optimistiski noskaņots izveseļoties un nepieļāva domu par karjeras beigām.

“Nākamajā dienā izlēmu, ka gribu vēl spēlēt, bet aiznākamajā dienā jau sākās process, lai to varētu izdarīt. Bija visādas dienas. Jāsaka paldies ķirurgam par patiešām labu operāciju. Prognozētos termiņus visu laiku apdzinu par 1-2 nedēļām, līdz ar to nesākās šaubas par to, vai varēšu atgriezties,” skaidroja hokejists.

Dārziņš pirmajās trijās KHL sezonās pārstāvēja tieši Rīgas “Dinamo” komandu, bet 2011.gadā noslēdza trīs sezonu līgumu ar Kazaņas “Ak Bars”. Vēlāk viņš tika aizmainīts uz Čeļabinskas “Traktor”, bet 2013.gada beigās atstāja šo komandu un 2014.gada sākumā atgriezās Latvijas vienībā. Pēc pagājušās sezonas, kā ierasts, rīdzinieki gandrīz visiem saviem spēlētājiem, kuru vidū bija arī Dārziņš, ļāva kļūt par brīvajiem aģentiem, tāpēc tagad abām pusēm bija jānoslēdz jauns līgums.

Savā KHL karjerā Dārziņš 442 spēlēs izcēlies ar 104 vārtiem un 131 rezultatīvu piespēli.

Pirms tam Dārziņš spēlējis arī klubos Ziemeļamerikā, Somijā, Čehijā un Baltkrievijā.

Patlaban 32 gadus vecais Dārziņš Latvijas izlasei palīdzējis astoņos pasaules čempionātos, iepriekšējo reizi pasaules meistarsacīkstēs startējot pirms diviem gadiem, kad ar trim vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm viņš bija izlases rezultatīvākais hokejists. Tāpat Dārziņš piedalījies divās olimpiskajās spēlēs.

Rīgas “Dinamo” ar 22 punktiem 32 spēlēs ir pēdējā vietā Rietumu konferencē un visā līgā.

Saistītās tēmas: Kontinentālā hokeja līgaRīgas Dinamo

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube