Neatceļot liegumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas kluba Rīgas “Dinamo” spēles apmeklēt pazīstamajam “Jurčikam Raganai”, līdzjutēji varētu turpināt protestu un neatbalstīt komandu fanu sektorā.

Rīgas “Dinamo” vadība liegusi “Jurčikam Raganai” apmeklēt komandas spēles, jo uzskata, ka viņš vienībai nesot neveiksmi. Šī tēla radītājs Jurijs Pētersons gan vēl joprojām uz mačiem var doties, taču viņam tas jādara bez maskas.

Savukārt pirmdienas mājas spēlē pret “Soči” komandu Rīgas “Dinamo” fanu sektors bija teju tukšs, bet līdzjutēji pieklusināti maču skatījās trešajā stāvā. Šādi tika pausts atbalsts “Jurčikam Raganai”, turklāt sagaidāms, ka šāds protests pret kluba lēmumu turpināsies.

“Vakar Rīgas “Dinamo” līdzjutēji solidarizējās un pameta fanu sektoru, maču skatoties trešajā stāvā,” aģentūrai LETA teica fanu kluba vadītāja Iveta, kura piebilda, ka šāds protests varētu turpināties. “Fani ir brīvprātīgi līdzjutēji, viņus ne uz ko nevar piespiest. Tomēr, domāju, viņi turpinās atbalstīt “Jurčiku Raganu”.”

Tikmēr pašam tēla radītājam Pētersonam pirmdien bijusi tikšanās ar Rīgas “Dinamo” valdes locekli Zigmāru Priedi. Tajā viņš piedāvājis saglabāt raganas tēlu, bet padarīt to pozitīvāku un smaidīgāku, tomēr Priede esot bijis kategoriski pret.

“Vēlos palikt pie šī tēla. Visi Latvijas fani mani tādu pazīst. Nebūtu pieņemami skriet uz pavisam citu tēlu. Tomēr klubs kategoriski atsakās, raganas tēls esot negatīvs. Viņus nepārliecināsi, ka ragana var būt arī kaut kas pozitīvs,” aģentūrai LETA teica Pētersons. “Lēmums par “Jurčika Raganas” aizliegšanu esot pieņemts valdes sēdē, lai gan to pierādīt ar kādiem papīriem paši nevarēja. Šāds lēmums pieņemts arī pēc mistiskām vecāku sūdzībām, kas krājušās gadiem, bet arī to neviens nevarēja pierādīt,” pauda Pētersons.

Viņš sacīja, ka Rīgas “Dinamo” fanu solidarizēšanās ar viņu turpināsies, kamēr “Jurčikam Raganai” netikšot dota atļauja atgriezties “Arēnā Rīga”. “Es viņus nedzenu to darīt, viņi paši to izdomājuši. Paldies viņiem par šādu solidarizēšanos. Tagad es saprotu, cik vajadzīgs esmu ne tikai faniem, bet arī skatītājiem,” izteicās Pētersons.

Par spīti Rīgas “Dinamo” lēmumam Pētersons ir saglabājis lojalitāti Rīgas “Dinamo” komandai. “Man nav nekāda aizvainojuma. Es būtu gatavs atgriezties. Turpināšu atbalstīt arī citus sporta veidus,” viņš norādīja.

“Jurčiks Ragana” kā tēls aktuāls bijis jau kopš 2004.gada, turklāt savos pirmsākumos viņu uzaicināja arī Rīgas “Dinamo” klubs.

Rīgas “Dinamo” šosezon ir Rietumu konferences vājākā komanda, turklāt uz izslēgšanas spēlēm tā vairs nepretendē

Saistītās tēmas: Ragana JurčiksRīgas Dinamo

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube